Google, daha büyük ekranlar için Workspace uygulamalarını güncelledi

Google, daha büyük ekranlar için Workspace uygulamalarını güncelledi

Daha büyük ekranlı tabletlerin ve diğer cihazların kullanımını kolaylaştırmak için Android, bu yılın başlarında 12L'yi piyasaya sürdü.

Google, tabletlerin daha büyük ekranlarındaki ek alandan yararlanmak için G/Ç sırasında 20'den fazla Google uygulamasını geliştirme planlarını açıkladı. Google, bugünden itibaren Google Workspace uygulamalarının daha büyük Android ekranlarında önemli ölçüde daha hızlı ve daha iyi olacağını söylüyor.

Google, daha büyük ekranlı cihazlar için daha büyük işletim sistemi ve uygulama uyumluluğu ile daha büyük ekranlarda yükseltmeler yapmaya hazırdır. Bu nedenle, bu haftanın başlarında ortaya çıkan haberlere göre, Samsung ve Google, el yazısını metne yazma özelliğini Android için Chrome'a ​​entegre ediyorlardı.

Dosyaları sürükleyip bırakın

Aynı anda iki pencere arasında çoklu görev yapabilme yeteneği, işleri tabletlerde halletmek için en iyi avantajlardan biridir. Firma, büyük ekranlı bir cihazda iki ekranı açık olan kullanıcıları barındırmak için Google Workspace uygulamalarını kullanmanın yeni yollarını tanıttı. Artık Chrome veya E-Tablolar gibi uygulamalardan metin veya resimleri sürüklemek ve bunları doğrudan mevcut bir e-tablonun veya belgenin hücresine bırakmak çok kolay.

  • Kullanıcılar dosyaları Google Drive'a sürükleyip bırakabilir.
  • Keep'e sürükleyerek Drive dosyalarına bağlantılar ekleyebilir.
  • Keep görüntüleri, görüntü karuselinden diğer uygulamalara sürükleyip bırakabilir.

Drive'ı yan yana açın

İhtiyacınız olan dosyayı Drive'da bulmak için bazen klasörlerin derinliklerine inmeniz gerekebilir. Artık verilerinize daha iyi erişim için aynı anda iki Drive penceresi açabilirsiniz. Bu, görünümler arasında geçiş yapmanıza veya geri düğmesine art arda basmanıza gerek kalmadan ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulmanızı kolaylaştırır.

  • Herhangi bir Drive dosyası, üç noktalı menüden “Yeni pencerede aç” seçeneği seçilerek yeni bir pencerede açılabilir.

Klavye kısayolları

Yazmanıza yardımcı olması için bağlı bir klavye kullanıyorsanız artık yavaşlamadan veya ellerinizi klavyeden çekmeden Drive, Dokümanlar ve Slaytlar arasında hızla gezinebilirsiniz. Bu klavye kısayolları, seç, kes, kopyala, yapıştır, geri al ve yinele içerir.
kullanılabilirlik

Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu özellikler, kişisel Google Hesapları da dahil olmak üzere Google Workspace'e sahip Android büyük ekran kullanıcılarına sunulacaktır.