Google Chrome Önümüzdeki Yıllarda Çeşitli Reklam Engelleyicileri Engelleyecek

Google Chrome Önümüzdeki Yıllarda Çeşitli Reklam Engelleyicileri Engelleyecek

Son zamanlarda, Chrome'un reklam engelleyici geliştiricileri, kullanıcılarını şaşırtabilecek bazı güncellemeler duyurdu.

Çok sayıda Google chrome kullanıcısına şaşırtıcı gelebilecek birden fazla birinci sınıf özelliğin kaldırıldığını duyurdular. Google'ın yeni MV3 API koşulları, kullanıcıların verilerini ve gizliliğini korur ve ayrıca performansta önemli bir artış sağlar.

Yeni API güncellemesinde, verileri okuma ve değiştirme gibi temel özelliklerin kaldırılması, şirket ve geliştiricileri için iyi bir adım olma eğilimindedir, ancak bu güncellemenin sayısız sonucu olacağından, birden fazla kullanıcı için bir soru işareti olmaya devam etmektedir.

Bu güncellemenin en büyük dezavantajı, krom kullanıcılarının gizlilik araçlarını bulmakta zorlanmaları olabilir. Daha sonra, yeni güncellemeler altında gizliliklerinin ve çevrimiçi güvenliklerinin Google Chrome tarafından haklı olarak değerlendirilip değerlendirilmediğini anlamaları daha zor olacaktır.

Gizlilik korkusunu atlamak için, kullanıcılar birden fazla alternatifin peşine düşebilir. Birçok kullanıcı, anonim çevrimiçi hizmetlerin güvende kalması için VPN sağlayıcılarına bakabilir. Ayrıca, güvende kalmak için kullanıcılar, bu güncellemede soru işareti olabilecek başka bir alternatifin peşine düşebilir. Alternatif, kullanıcılarının gizliliğini ve güvenliğini önemseyen tarayıcıyı değiştirmektir.

Bunun yanı sıra, Ocak ayından bu yana Google, yeni MV2 uzantılarının oluşturulmasını yasakladı ve geliştirici, eski API'lerin uzantılarını veya sürümlerini güncelleyemeyecek ve bunları tamamen tüketici tarayıcılarına dayanacak şekilde kısıtlayacak.

Bu güncelleme aynı zamanda şirket üzerinde büyük bir soru işareti de olabilir. Bu güncelleme ile kullanıcılar, kabul edilecek daha fazla çerez, birden fazla başka web sitesine yönlendirilen bilgilendirici veya bilgilendirici olmayan açılır pencereler ve internette gezinmeye devam etmek için kabul edilmesi gereken daha fazla şart ve koşuldan rahatsız olacaktır.

Aşağıdaki API ve uzantı güncellemeleri, Google Chrome geliştiricileri için iş açısından verimli olabilir, ancak yine de çok sayıda kullanıcı için bir soru işareti olabilir. Kullanıcılar gelecekteki güncellemelerle güvende hissetmekte zorlanabileceğinden.

Uzun vadede, aşağıdaki güncellemeler birçok kullanıcının Chrome'dan gizliliklerine ve çevrimiçi güvenliklerine değer veren ve araçların kullanımını daha basit ve kolay hale getiren başka bir tarayıcıya geçmesine neden olabilir. Ancak kısacası, şirketin ana hedefleri iş üretmek ve çeşitli deneyleri ve güncellemeleri ile bunu yapıyorlar.