Google, çalışanlarından projeleri daha hızlı yayınlamak için çaba göstermelerini istiyor

Google, çalışanlarından projeleri daha hızlı yayınlamak için çaba göstermelerini istiyor

Google, çalışanlarının yeterince sıkı çalışmadığından endişe ediyor. Şirketin son haftalık toplantısında CEO Sundar Pichai, ekiplerini projelerine ve müşterilerine odaklanmaya çağırdı ve olası yönetim iyileştirmeleri hakkında fikirlerini toplamak için bir anket dağıttı. Bu açıklama, mali yılın ikinci çeyreğinde büyümedeki keskin düşüşü takip ediyor.

Geçen Salı, Google mali yılının ikinci çeyreği için oldukça hayal kırıklığı yaratan finansal sonuçları açıkladı. Nitekim, büyüme oranı geçen yılın aynı dönemindeki %62'ye kıyasla %13'e düştü. Şirket daha sonra çeşitli sınırlama önlemlerinin ardından mağazaların yeniden açılmasından yararlanmış olsa da, bu düşüş acımasız olmaya devam ediyor ve Mountain View firması çıtayı yükseltmeyi planlıyor.

Bu, şirketin CEO'su Sundar Pichai'nin geçen Çarşamba günü bir iç toplantı sırasında çalışanlarına gönderdiği mesajdır. İkincisi çok açıktı: Önümüzdeki birkaç ay için ana hedef ekiplerin üretkenliğini önemli ölçüde artırmak. Yani projeler şu anda onun beğenisine göre yeterince hızlı ilerlemiyor. Böylece "daha misyon odaklı, daha ürün odaklı, daha müşteri odaklı bir kültür yaratmak" ve "dikkat dağıtıcı unsurları nasıl en aza indirebileceğimizi düşünmek" istiyor.

Google, çalışanlarından daha üretken olmalarını istiyor

Sundar Pichai bu nedenle çalışanlarını " daha acil " ve "daha agresif " çalışmaya çağırdı. Buna ek olarak, CEO kısa süre önce Google'ın işe alım hızını yavaşlatmak üzere olduğunu duyurdu. Hiçbir şeyi şansa bırakmamak için Sundar Pichai, " Simplicity Sprint " adlı yeni bir girişim de sundu. Bu ismin arkasında, verimliliği artırmak için başvurulacak en iyi uygulamalar konusunda çalışanların görüşlerini toplamayı amaçlayan bir anketten ne eksik ne fazla.

"Kullanıcılarımıza ve müşterilerimize hizmet etmek için daha fazla netlik ve verimlilikle çalışmanıza ne yardımcı olur? Daha iyi sonuçları daha hızlı almak için engelleri nerede kaldırmalıyız? İsrafı nasıl ortadan kaldırırız ve büyüdükçe girişimci ve odaklı kalırız? hepsi söz konusu belgede bulunabilecek sorulardır.

Bu girişimin, Google için dahili olarak gergin bir dönemde geldiğini, birçok çalışanın bir işten çıkarma dalgasından korktuğunu ve bir sendikada bir araya gelmenin hala son derece karmaşık olduğunu unutmayın.