Google, Arama Sonuçlarında En Çok Okunan Haberleri Eklemeyi Durdurabilir

Google, Arama Sonuçlarında En Çok Okunan Haberleri Eklemeyi Durdurabilir

Google, en çok okunan haberler kısmını durdurma kararı alabilir. İşte detaylar..

Google, potansiyel olarak kullanıcıların daha doğru sonuçlar almasına izin verebilecek türden bir şey olduğu için arama motorunda birçok ayarlama yaptı. Yaptıkları bir değişiklik, En Çok Okunan Haberler adlı nispeten yeni bir özelliği dahil etmeyi içeriyor. Bu özellik bir şekilde yerleşik hale gelse de, Google'ın organik arama sonuçlarını hiçbir şekilde gizlememesi için yaptığı bazı ince ayarlar ve ayarlamalar var.

En Çok Okunan Haberler'de bazı kişilerin yaşadığı önemli bir sorun, bazen bir web sayfasının birden fazla kez görüntülenmesiyle sonuçlanmasıdır. Bir En İyi Haber bir arama sonucu içeriyorsa, kullanıcılar bunu birden çok kez görebilir ve bu da Kullanıcı Deneyimi açısından ideal olmayabilir. Tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, Google'ın bu sorunu, şu anda kullanıma sunulan ve sonuçları tekilleştirmek için tasarlanmış bir güncelleme ile çözmeye çalıştığını belirtmek önemlidir.

Google'da Danny Sullivan adında çalışan bir genel arama bağlantısı, Google'ın bu sorunu nasıl çözmeyi planladığını ayrıntılı olarak açıkladı. Temel olarak, En Çok Okunan Haberler arama sonuçlarının üzerinde görüntüleniyorsa, En Çok Okunan Haberler'de ilk görünen bir bağlantı artık sonuçların geri kalanında gösterilmeyecektir. Bununla birlikte, En Çok Okunan Haberler kutusu bazı arama sonuçlarından sonra gelirse, bu arama sonuçlarının görünürlüğü üzerinde herhangi bir etkisi olmadığından ve bunun yerine bir şekilde organik olarak görüntülendiğinden, yinelenmez.

Google'a yaptığınız sorgular, hem arama sonuçları hem de En Çok Okunan Haberler üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir. Temel olarak, arama sorgularınız haber sitelerinin manşetlerine karşılık gelen anahtar kelimeler içeriyorsa, bu sitelerin açıkça En Çok Okunan Haberler'de görüntüleneceğini söylemek yeterlidir. Ancak, daha genel bir arama sonucu koyarsanız, durum böyle olmaz. Bu, Google'ın algoritmasının nasıl çalıştığı ve peşinde olabileceğiniz en doğru sonuç türlerini size nasıl vermeye çalıştığı meselesidir.

Unutulmaması gereken bir nokta, bunun Google'ın henüz yeni yapmaya başladığı bir şey olmadığıdır. Snippet'leri kenar çubuğuyla tekilleştirmeyi zaten denemişti. Esasen, Google, arama motoru kullanıcı arayüzü nedeniyle belirli web sayfalarının birden fazla öne çıkmasını istemiyor gibi görünüyor. Bu, daha küçük sitelerin çoğunlukla daha yüksek bir görünürlük düzeyi elde etmesine yardımcı olabilir ve bu, Google'ın arama sonuçlarının ne kadar eşitlikçi olduğuna biraz katkıda bulunabilir, çünkü bu şekilde tutmak önemlidir.