Google, Arama için Üretken Yapay Zekasını genişletiyor

Google, Arama için Üretken Yapay Zekasını genişletiyor

Google, Arama için Üretken Yapay Zekasını genişlettiğini ve artık Arama'da deneyebileceğiniz bir dizi farklı yol olduğunu duyurdu. Bunlar arasında belirli bir konu hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinme olanağı da yer alıyor.

Ayrıca belirli bir sorunuz ya da arama sorgunuzla ilgili hızlı ipuçları alabilir ve çevrimiçi alışveriş yaparken dikkate almanız gereken bir dizi ürünü ve şeyi keşfedebilirsiniz.

Bugün, Google'ın erken deneylerine erişmek için yeni bir program olan Search Labs'a erişimi açmaya başlıyoruz. Labs.google.com/search adresindeki bekleme listesine kaydolduysanız, ABD'de SGE (Search Generative Experience), Code Tips ve Add to Sheets gibi Labs deneylerini test etmeye başlayabileceğiniz zaman e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu deneylere katılmak istiyorsanız, kaydolmak için Google uygulamasının en son sürümündeki (Android ve iOS) veya Chrome masaüstündeki Labs simgesine dokunmanız yeterlidir. Bekleme listesi durumunuzu kontrol etmek için Labs sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, yapay zeka destekli yeni Arama deneyimi, bir konuyu daha hızlı anlayabilmeniz, yeni bakış açılarını ve içgörüleri ortaya çıkarabilmeniz ve işlerinizi daha kolay halledebilmeniz için arama işinin bir kısmını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak. Yani bir dizi soru sormak ve bu bilgileri kendiniz bir araya getirmek yerine, Arama artık bu ağır işin bir kısmını sizin için yapabilecek.

Arama için Üretken Yapay Zeka ve test etmeniz için kullanıma sunulan yeni özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan Google'ın web sitesinde bulabilirsiniz.