Google, 2022'de İşe Alımı Yavaşlatıyor

Google, 2022'de İşe Alımı Yavaşlatıyor

Google, işe alım sürecinin 2022'nin ikinci yarısında daha yavaş olacağını doğrulayan en son teknoloji devi, ancak insanları teknik alanlara getirmeye devam edecek.

Google, işe alım sürecinin 2022'nin ikinci yarısında, 2023'ün başlarına kadar yavaşlayacağını doğruladı. Google CEO'su Sundar Pichai sürecin ayrıntılarını aktardı ve devam eden ekonomik yavaşlamanın şirketin planlarını etkilediğini açıkladı. Google'ı işe alma stratejisini yeniden düzenlemeye ve işe almanın kaçınılmaz olabileceği temel alanlara odaklanmaya zorluyor.

Pichai olduğu gibi, The Verge tarafından erişilen ve Google çalışanları olarak da adlandırılan Google çalışanları ile paylaşılan bir notu not aldı.

Şirket stratejisinde net ve işe alım yavaşlayacak olsa da mühendisleri ve diğer teknik rolleri işe almaya devam edecek. "Kaynakların yeniden dağıtılması ve geliştirmenin duraklatılması" Google'daki bazı çalışanlar için endişe kaynağı olabilir, ancak şirketin personelden ayrılmalarını istemek yerine onları özümsemesini umuyoruz.

Google, yavaşlamanın etkilerini ifade eden tek şirket değil. Meta ayrıca, işe alım sürecini asgariye indirmek amacıyla, yıl için işe alım sürecini sınırlı bir şekilde planladı.