Gmail uygulaması, bu küçük tasarım değişikliğiyle Android'de güncelleniyor

Gmail uygulaması, bu küçük tasarım değişikliğiyle Android'de güncelleniyor

Google, geçen yıl Material You tasarım makyajıyla Gmail uygulamasını yeniledi. Şimdi uygulama, tasarım açısından başka bir yenileme alıyor.

9To5Google tarafından belirtildiği gibi, en son Gmail güncellemesi, Android'deki alt çubuktaki simge etiketlerini kaldırıyor. Görünüşe göre, alt çubuk geçen yılki güncellemeyle de küçüldü ve şimdi yeni güncellemeyle alt çubuk daha da küçüldü.

En son güncellemeden önce, Gmail uygulamasının alt çubuğundaki simgelerinin altında Mail, Chat, Spaces ve Meet etiketleri vardı. Birkaç gün önce birkaç kullanıcının simgesiz etiket sürümünü aldığı bildirildi, ancak şimdi Gmail uygulaması 2022.08.07.x sürümüyle herkes için yaygın olarak sunuluyor. İlginç bir şekilde, iPad için Gmail uygulamasında durum zaten böyle.

Simgeler herkes tarafından iyi bilindiğinden, Google onlara sahip olmanın bir anlamı olmadığını düşünmüş olabilir. Bununla birlikte, bundan hemen anlamlı bir fayda yoktur, sadece size küçük bir ekran gayrimenkulü verir. Bu, Google'ın diğer uygulamaları için benimseyebileceği yeni bir değişikliğin başlangıcı olabilir.

Güncelleme kademeli olarak yayılıyor ve sunucu tarafında bir bileşen olabileceğinden Galaxy akıllı telefonunuzun ve tabletinizin kapılarını çalmak biraz zaman alabilir.