Galaxy Tab S8 Serisi, Android 12L güncellemesi ile Görev Çubuğu ve Bölünmüş Ekran iyileştirmeleri alıyor

Galaxy Tab S8 Serisi, Android 12L güncellemesi ile Görev Çubuğu ve Bölünmüş Ekran iyileştirmeleri alıyor

Samsung, Galaxy Tab S8 Serisi cihazlarının yeni bir Android 12L güncellemesi ile bir dizi yeni geliştirme alacağını duyurdu. Güncelleme, Görev Çubuğu ve Bölünmüş Ekran özelliklerine iyileştirmeler getiriyor ve açılır kutuları görme yeteneği getiriyor.

Bu güncelleme ile Samsung, görev çubuğunu daha duyarlı ve daha şık hale getirdi. Farklı uygulamalarınız arasında daha kolay dokunmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, en son kullandığınız iki uygulamayı Görev Çubuğundan da görüntüleyebilirsiniz. Görev Çubuğu ayrıca uygulamalarınızı bölünmüş ekranda görüntülemenizi kolaylaştırır, oturumları yan yana görmek için iki veya üç uygulamayı ekranınıza sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Uygulamaları Görev Çubuğundan sürüklemenin yanı sıra, uygulamaları yan yana açmak için Bölünmüş Ekran için Kaydır'ı da kullanabilirsiniz. Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır, ancak Galaxy Labs'de açabilirsiniz. Bölünmüş ekranda yeni bir uygulama açmak için ekranın solundan, sağından veya altından iki parmağınızla kaydırmanıza olanak tanır. Ardından ana ekrana gitmek için görev çubuğundaki ana sayfa düğmesine basabilirsiniz.

Bu güncelleme, ekran düzenlerini kaydetmek için Uygulama Çifti adlı bir özellik de getiriyor. Bu özelliği kullanmak için, bir Uygulama Çiftine kaydetmek istediğiniz uygulamaları açın, ardından uygulamalar arasındaki kenarlıktaki üç noktaya dokunun. Oradan, yıldız şeklindeki Favori sembolüne tıklayın ve Uygulama Çiftini Görev Çubuğuna ekleyin.

Son olarak, güncelleme, açılır pencereyi kapatmadan açılır pencerenin arkasındaki içeriği görebilmeniz için açılır pencereler için göz atmayı sunar. Bu, tabletleri kullanmayı çok daha az sinir bozucu hale getirmelidir. Göz atmayı başlatmak için, açılır pencerenin arkasındaki uygulamanın geri kalanına dokunup basılı tutmanız yeterlidir; açılır pencere şeffaf hale gelecektir.

Samsung, güncellemenin önce Galaxy Tab S8 Serisi cihazlara geleceğini, ancak Tab S7 Serisi, Tab S7 FE, Tab S6, Tab S6 Lite ve Tab Active3'ün de güncellemeyi yakında alacağını söyledi.