Fotoğrafları Gmail Üzerinden Google Fotoğraflara Kaydetme

Fotoğrafları Gmail Üzerinden Google Fotoğraflara Kaydetme

Gmail hesabınızda bulunan fotoğrafları direkt olarak ekstra olarak başka bir yere kaydetmeye kadar kalmadan Google Fotoğraflara kaydedebilmeniz mümkün.

Hiç şüphe yok ki Gmail şu anda en çok kullanılan e-posta hizmetidir. Diğer e-posta hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Gmail size daha fazla özellik ve e-posta denetimi sunar. Örneğin, Gmail'de dosya alışverişi yapabilir, fotoğraf gönderebilir vb.

Gmail'imize sık sık önemli resimler gelir. Resim, makbuz, sinema bileti, banka hesap ekstresi vb. gibi herhangi bir şey olabilir ve bazen bu resim dosyalarını kaydetmek isteriz.

Gmail'deki temel görüntüleri masaüstünüze kaydedebilseniz de, size Fotoğrafları doğrudan Gmail'den Google Fotoğraflar'a kaydedebileceğinizi söylesek? Mümkün, ancak bunun için Gmail web sürümünü kullanmanız gerekir.

fotograflari-gmailden-google-fotograflara-kaydetme-001.jpg

Adım Adım Fotoğraflarınızı Gmail'den Google Fotoğraflara Kaydetme

Fotoğraflara Kaydet özelliği yalnızca Web için Gmail'de bulunur ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu özellik ile Gmail hesabınızda kayıtlı herhangi bir resim dosyasını Google Fotoğraflar'a kaydedebilirsiniz.

Bu makalede, Gmail'den Google Fotoğraflar'a Fotoğrafların nasıl kaydedileceği konusunda adım adım bir kılavuz paylaşacağız. İşlem çok kolay olacak; sadece aşağıda verilen basit adımları izleyin.

Adım 1: Gmail hesabınızı açın.

Adım 2: Gmail hesabınızda, Google Fotoğraflar'a kaydetmek istediğiniz resmi açın.

Adım 3: Sağ alt köşede 'Fotoğraflara Kaydet' simgesini görürsünüz. Resmi Google Fotoğraflar'a kaydetmek için bu simgeye tıklayın.

Adım 4: Alternatif olarak, önizlemesini görmek için resmin üzerine tıklayabilirsiniz. Ardından, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi üç noktaya tıklayın.

Adım 5: Eylemler listesinden 'Fotoğraflara Kaydet' seçeneğine tıklayın.

Adım 6: Şimdi bir onay mesajı açılır penceresi göreceksiniz. Resmi Google Fotoğraflar'a kaydetmek için 'Kaydet' düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Görüntüleri Gmail'den doğrudan Google Fotoğraflar'a bu şekilde kaydedebilirsiniz.