FEC, Seçim Kampanyası E-postalarını Spam Olarak İşaretlemeyi Durdurmak İçin Gmail'e Yeşil Işık Verdi

FEC, Seçim Kampanyası E-postalarını Spam Olarak İşaretlemeyi Durdurmak İçin Gmail'e Yeşil Işık Verdi

Bu Kasım ayında yapılacak olan Amerikan ara seçimleri ile dijital dünya bir sürü değişiklik için yol açıyor gibi görünüyor.

Son zamanlarda, Twitter'ın uygulamalarında yanlış bilgileri ortadan kaldırmaya yönelik çabalarını geliştirdiğini ve iyileştirdiğini duyduk. Şimdi, FEC'nin Gmail'e seçim kampanyası e-postalarını spam olarak işaretlemeyi durdurma yetkisi verdiğiyle ilgili haberleri dinliyoruz.

Haberin Cumhuriyetçileri daha da minnettar hissettirebileceğini düşünüyoruz, çünkü onlara pazarlamada daha iyi bir şans verebilir, bağış toplamada başarısız olmaları nedeniyle uğraşmak zorunda kaldıkları mücadelelerden bahsetmiyorum bile.

Onay, Perşembe günü FEC'in Google'ın e-postaların spam işaretleri almasını önlemeye yardımcı olma teklifine hemen evet dediği zaman geldi.

Google'ın yeni planıyla ilgili haberler ilk olarak geçtiğimiz ay Axios sayesinde ortaya çıkmıştı. Anlaşma bir dizi adayı, siyasi partilere ait komiteleri ve ayrıca siyasi eylem gruplarının önde gelen üyelerini hedef alacak şekilde tasarlandı.

Bu şekilde, e-postaları platformun algılama sistemlerini atlayacaktır. Gerçekte, Google'ın bu konuda FEC'den gerçekten onay almasına gerek yoktu. Ama güvenli oynamak için elinden gelenin en iyisini yaptı. Sonuçta, kim FEC tarafından belirtilen şartları ihlal etme riskini almak ister?

Bu nedenle, yeşil ışığı işlerin kesinlikle yasal olduğunun ve Gmail'in doğru yolda olduğunun bir teyidi olarak görebilirsiniz.

Bu arada, Google'ın böyle bir karara izin vermenin nasıl adaletsiz olabileceğine ilişkin hamlesine karşı birkaç kaş kaldırıldığında, FEC doğru yanıtı hazırladı. İnsanların, bunun ilgili siyasi gruplar ve komiteler için potansiyel olarak nasıl benzersiz bir fayda sağlayabileceğini anlamakta gerçekten zorlandıklarını bilmelerini istediler.

Google, bir çalışma Gmail'in Cumhuriyetçilere ait tüm kampanya e-postalarını spam olarak işaretlemesinin ne kadar adaletsiz olduğunu ortaya çıkardıktan sonra bu konudaki planlarını açıklama kararı aldı. Ve çoğu, bağış toplama amacıyla bağlantılıydı.

Aynısı Demokratlar için yapılmadığı için karar büyük bir haksız an olarak görüldü ve tahmin edebileceğiniz gibi Cumhuriyetçi tarafı gerçekten çileden çıkardı.

Bundan sonra, Google'ın CLO'su Kent Walker'ı içeren özel bir toplantı düzenlendi. Olan bitene ışık tutmak için Capitol Hill'deki tartışmaya davet edildi.

Google, bu hamleyi bir pilot karar olarak adlandırdı ve elde edilen sonuçlara ve geri bildirimlere dayanarak, onunla ilerlemeyi umuyor.

Ancak o sırada Google, elde edilen örneklem boyutunun nasıl çok küçük olduğu konusunda yorum yaparak çalışmada yapılan suçlamalarla mücadele ederken görülüyordu. Ayrıca, hizmetin bir parçası olarak verilen herhangi bir e-posta aracını dikkate almamıştır.

Google ne söylemeye ve kanıtlamaya çalıştıysa da Cumhuriyetçileri ikna edemedi ve sonunda pes etmek zorunda kaldılar. Ve başka bir anketin GOP için sağlanan fonun nasıl yeni düşüklere düştüğünü kanıtladığı gerçeği, Google'ın yanıtlar bulmasının veya sonuçlarla yüzleşmesinin zamanı gelmişti.