FCC başvuruları, Apple'ın iOS çalıştıran gizemli 'Ağ Bağdaştırıcısını' ortaya koyuyor

FCC başvuruları, Apple'ın iOS çalıştıran gizemli 'Ağ Bağdaştırıcısını' ortaya koyuyor

Bir şirket radyo frekanslı (Bluetooth veya Wi-Fi gibi) bir ürün ürettiğinde, FCC gibi düzenleyici kurumlar tarafından onaylanmalıdır. İlginç bir şekilde, bu haftaki yeni FCC başvuruları, iOS çalıştıran Apple'dan gizemli yeni bir "Ağ Bağdaştırıcısı" ortaya çıkardı.

Kod adı "A2657" olan ürün, basitçe "Ağ Bağdaştırıcısı" olarak tanımlanır. FCC tarafından paylaşılan belgelere göre Apple, 22 Ocak 2022'de ajansa bu cihazın örnek bir birimini gönderdi. Adaptöre ait herhangi bir görüntü olmamasına rağmen, belgelerde dahili donanımının detayları anlatılıyor.

Apple'ın gizemli Ağ Adaptöründe iki Gigabit Ethernet bağlantı noktası, Wi-Fi, Bluetooth ve NFC antenleri ve ayrıca bir USB-C bağlantı noktası bulunur. İlginç bir şekilde, FCC dosyaları, aksesuarın 32 GB dahili depolama ve 1,5 GB RAM içerdiğini de gösteriyor. Aynı ürünün ikinci versiyonunda USB-C yerine Lightning bağlantı noktası ve yalnızca 1 GB RAM bulunuyor.

Belgelere göre, adaptör, iOS 15.5'in erken bir dahili sürümü olan "19F47" ürün yazılımını çalıştırıyor. Bunu akılda tutarak, adaptörün tıpkı Apple Studio Display gibi bir Apple Silicon çipine dayalı olarak çalıştığını varsayıyoruz.

FCC'nin bir MacBook Pro ve bir iMac'e bağlı yeni aksesuarı test etmiş olmasının yanı sıra, Apple'ın Kasım 2022'ye kadar geçerli bir gizlilik sözleşmesi talep etmesi nedeniyle bununla ilgili daha fazla ayrıntı net değil.