Facebook Oyun veya Twitch: En İyi Platform Hangisi?

Facebook Oyun veya Twitch: En İyi Platform Hangisi?

Twitch ve Facebook Gaming, oyun akışı ve çevrimiçi etkinlikler için önde gelen platformlardır. Oyun ve konsol teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde her oyuncu kendi yayın kanalını kurarak oyunlarını, sohbetlerini ve diğer aktivitelerini gerçek zamanlı olarak takipçileriyle paylaşabilmektedir.

Başarı öyle ki Facebook ve Twitch, Copa Libertadores da América ve Campeonato Brasileiro gibi spor etkinliklerinin aktarım alanlarını zaten entegre ediyor.

Ancak sessiz kalmak istemeyen soru şudur: Akış gerçekleştirmek veya canlı yayınları izlemek için en iyi platform hangisidir? Bugün TecMundo size en uygun seçeneği seçebilmeniz için her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını bir araya getiriyor. Çıkış yapmak!

Faydalar

- Facebook'un kendisi tarafından yayınlanan içerik

Facebook Gaming'in en büyük avantajı, kanalınızın ve içeriğinin sosyal ağda duyurulması olasılığıdır. Videolar, platformun algoritmalarına göre kullanıcılara gönderilir, böylece yeni kişilerin içeriğinizi keşfetmesi ve sayfanızla ilgilenmesi için daha fazla şans vardır.

Diğer bir avantaj ise profilinizde ve yönettiğiniz sayfalarda içerik paylaşmanın pratik yolu. Platformun kendisi, tek bir gönderinin aynı anda birden çok konuma çoğaltılmasına izin veren araçlara sahiptir.

- Ücretsiz olarak yayınlanacak şampiyonaların ve oyunların gerçekleştirilmesi

Facebook Gaming'in rakiplerine göre bir diğer avantajı, hizmet içinde şampiyonluklar oluşturma ve bunları yayınlama kolaylığıdır. Arkadaşlarınız arasında bir rekabet oluşturabilir, hatta takipçileriniz arasında bir turnuvanın tanıtımını yapabilirsiniz, bunların hepsini pratik ve çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Ve sorun bir oyunun fiyatıysa, Facebook Gaming'de yayınlanacak bir dizi ücretsiz oyun vardır. Hatta bazıları bulutta çalışma bonusuna sahiptir, bu da yazılımı indirmeniz ve bilgisayarınızda çalıştırmanız gerekmediğinden akışı daha da kolaylaştırır.

- Kişiliklerle dolu

Üstüne üstlük, Facebook Gaming, maçlarını hayranlarına yayınlama riskini alan birçok dünyaca ünlüye de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında öne çıkanlar oyuncu Neymar, şarkıcı Anitta ve eski UFC şampiyonu ve şu anki WWE dövüşçüsü Ronda Rousey.