Facebook Messenger, Uçtan Uca Şifreli Sesli ve Görüntülü Aramalarla Güncellendi

Facebook Messenger, Uçtan Uca Şifreli Sesli ve Görüntülü Aramalarla Güncellendi

Messenger, sesli ve görüntüli aramaları artık uçtan uca şifreleyecek.

Bir blog gönderisinde Facebook Messenger, sesli ve görüntülü aramalarda yeni özellikler ve daha fazla güvenlik sunduğunu duyurdu. Facebook'a göre, iletişim uygulaması günde 150 milyondan fazla görüntülü aramayla sesli ve görüntülü aramalarda bir artış gördü.
Facebook Messenger, uçtan uca şifreli sesli ve görüntülü aramalarla güncellendi.

facebook-messenger-uctan-uca-sifreli-sesli-ve-goruntulu-aramalarla-guncellendi.jpg

Uygulama, hem görüntülü hem de sesli aramalar için uçtan uca şifreleme seçeneğini sunuyor. Bu otomatik bir değişiklik olmayacak, kullanıcıların uçtan uca şifrelemeyi seçmesi gerekecek ve bu yalnızca aynı şeyi yapan diğer alıcılarla çalışacak.

Kaybolan mesajlar da yeni kontrollerle güncelleniyor. Kullanıcılar artık mesajların 5 saniyeden 24 saate kadar kaybolmasına izin verebilecek.

facebook-messenger-uctan-uca-sifreli-sesli-ve-goruntulu-aramalarla-guncellendi-001.jpg

Önümüzdeki günlerde Messenger, uygulama içindeki grup sohbetleri ve aramalar için uçtan uca şifrelemeyi test etmeye başlayacak. Ayrıca “teslimat kontrolleri” adı verilen bir şey sunacak. Bu, "sohbet listenize kimlerin ulaşabileceğine, kimlerin istekler klasörünüze gideceğine ve kimlerin size mesaj gönderemeyeceğine karar vererek istenmeyen etkileşimleri önleyecektir."

Belirli ülkelerde Instagram DM'leri için de sınırlı bir deneme denemesi başlayacak. Yine, bu isteğe bağlı olacak ve yalnızca bire bir görüşmelerin başlaması için.