Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreleme Yedeklemelerini Test Ediyor ve Metinlere ve Çağrılara Daha Fazla Güncelleme Getiriyor

Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreleme Yedeklemelerini Test Ediyor ve Metinlere ve Çağrılara Daha Fazla Güncelleme Getiriyor

Facebook Messenger, E2E telefon görüşmeleri ve kısa mesajlarla ilgili daha fazla güncellemeyi denerken, uç uç şifreleme yedeklemelerini test etme planlarıyla kısa süre önce halka açıldı.

Facebook Messenger kısa süre önce, kullanıcıların cihazlarını kaybetmeleri durumunda, metinleriniz için depolama yedeklemelerini güvence altına almak için yeni testlerin nasıl tasarlandığını açıkladı. Bu durumda, yeni ve desteklenen cihazlarda tüm metin geçmişlerini geri yüklemelerine izin verilir.

Şirketin ürün yönetimi direktörü, geçenlerde tüm fikrin depolama amacıyla daha iyi güvenlik eklemek olduğunu söylerken görüldü. Bu kesinlikle, Facebook'un durumu kendilerine bildirmedikçe bir kullanıcının metinlerine erişeceği anlamına gelmez.

Sara Su'ya göre, güvenli depolama, varsayılan ayarlara sahip olduğunuzda gitmenin yoludur, çünkü yalnızca uygulamadaki konuşmalar için sohbet geçmişinin yeni koruma katmanını ekler. Ayrıca, kullanıcılara, isterlerse metinlerini geri yükleme ile ilgili bir dizi seçenek de sunar.

Bu seçeneklerden biri vurgulandı ve PINS veya yeni bir kod üretebilmeyi içeriyordu. Aynı zamanda, bulut hizmetleri sağlamaya dahil olan üçüncü taraflar aracılığıyla özetlenen sohbetleri seçme şansını kesinlikle elde edebileceksiniz.

iOS aygıtları olanlar, yedekleme amacıyla verilen erişimi sağlayan gizli anahtarlar oluşturmak amacıyla iCloud'u kullanma şansına sahip olacaklar.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, Facebook Messenger'ın daha fazla test yayınladığı ve uç şifreleme ile bağlantılı güncellemeler yaptığı da görülecek.

Beklenebilecek bazı yaygın güncellemeler, yüzeylerin yanı sıra özelliklerin genişletilmesini içerir. Bu silinen metinler artık bir kullanıcının birkaç cihazı aracılığıyla senkronize edilebilecek. Benzer şekilde, kullanıcılara uygulama genelinde metinleri gönderme ve farklı Hikayelere yanıt gönderme şansı verir.

Sırada, kullanıcılar Kod Doğrulama'dan yararlanabilir. Bu, uygulama için web sayfasını kullanırken kodun gerçekliğini otomatik olarak onaylayan tarayıcılar için açık kaynak uzantılarına tahsis edilen başka bir addır.

Son olarak, Messenger'ın birkaçı için varsayılan ayarlarla şifrelenmiş sohbetler ürettiğini görmeyi bile bekleyebiliriz.

Platform ayrıca, Vanish Modunu silen planlarla ilerlemeye hevesli. Farkında değilseniz, bu özellik kullanıcının kaybolan metinlerini vurgulamak için tasarlanmıştır.

Bir sohbet için özelliklerin genişletilmesiyle ilgili kullanıcılar için mağazada başka bir test var. Bu hala boru hattında ve yakında farklı ülkelerdeki birçok kullanıcıya sunulacak. Bu nedenle, kesinlikle buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Haber bize Meta'nın önde gelen Facebook ve Instagram uygulamalarının, 2023 gibi erken bir tarihte görülebilecek olan yalnızca uçtan uca şifreli sohbete geçme yolunu açmasıyla geliyor.