Eski Zoom Uygulaması Bu Cihazlarda Desteğini Kaybediyor: Ne Anlama Geliyor?

Eski Zoom Uygulaması Bu Cihazlarda Desteğini Kaybediyor: Ne Anlama Geliyor?

Chromebook'lar için eski Zoom uygulaması, daha güvenli ve kullanıcılara daha iyi özellikler sunan yeni PWA sürümüyle değiştirildi.

Eski uygulama ne güvenliydi, ne de herhangi bir sistemi aşmayı kolaylaştıran güncellemeler için desteğini kaybetti. Google açıkça yakın gelecekte bu tür aksiliklerden kaçınmak istiyor, bu nedenle bu eski uygulamayı kapatmak ileriye dönük en iyi yoldur.

Şimdi, Chromebook kullanıcıları için Zoom, geçen yıl piyasaya sürülen Aşamalı Web Uygulamasına (PWA) sahip. Yeni geliştirilmiş kullanıcı arayüzü ile Zoom'un macOS ve Windows sürümü ile aynı seviyededir ve görüntülü aramalarda arka plan bulanıklığı gibi yenilikçi özellikler sunar.

Yeni sürümün başlangıçta kendi sorunları ve hata sorunları vardı ve birçok kullanıcı da bunlardan şikayet etti, ancak şirket bunları düzeltmeyi ve kullanışlı bir araç haline getirmeyi başardı.

Zoom, kullanıcıları Chromebook'ta eski uygulamadan yeni PWA sürümüne geçiş yapmaları konusunda uyarıyor ve yeni sürüme kolayca alışabilmeniz ve özelliklerini düzenli olarak kullanabilmeniz için geçişi hızlı yapmanızı öneririz.