Eski adı Twitter olan X, Wheel 'ın yakında sona ereceğini duyurdu

Eski adı Twitter olan X, Wheel 'ın yakında sona ereceğini duyurdu

Sosyal ağın Perşembe günü (21) yaptığı açıklamaya göre Twitter Wheel tamamen sona erecek. Artık X olarak adlandırılan platform, bir destek blogunda aracın 31 Ekim'de sona ereceğini bildiren bir yazı yayınladı.

Tekerlek özelliği Ağustos 2022'de kullanıma sunulmuştu. O zamanlar platform hala Twitter olarak adlandırılıyordu ve Elon Musk tarafından yönetilmiyordu. Araç, Instagram'ın Yakındaki Arkadaşlar özelliği gibi çalışarak gönderileri yalnızca seçilen takipçilere görünür kılmanıza olanak tanıyordu.

Platformun destek sayfasında "bu tarihten sonra, çarkınızla sınırlı gönderiler oluşturamayacak veya çarkınıza kişi ekleyemeyeceksiniz" deniyor. "Bununla birlikte, kişileri çarkınızdan çıkarabileceksiniz."

Çarkın Twitter'dan çıkarıldığına dair işaretler Nisan ayında, gizli gönderilerin normal akışta görünmeye başlamasıyla ortaya çıkmaya başladı. Platform, hataya neden olan güvenlik açığını doğruladı.

Duyuruda X, Çarkı devre dışı bırakma kararını gerekçelendirmiyor. Ancak, kararın Facebook Gruplarına benzer bir araç olan Toplulukların üyeliğini artırmak için alınmış olması mümkündür.

Eski tweetlere ne olacak?

X tarafından yayınlanan açıklama çok basit ve eski Wheel gönderilerinin akıbeti hakkında ayrıntıya girmiyor. Ağlarda, birçok kullanıcı gönderilerin herkesin görebileceği şekilde akışta ifşa edileceğinden endişe duyuyor.

İlk başta, aracı yönetme bölümü bile devre dışı bırakılacak. Destek metninde X, 31 Ekim'den sonra birini çevrenizden çıkarmak için söz konusu profili durdurmanız ve yeniden takip etmeniz gerekeceğini açıklıyor.