En yeni AMD 21.10.2 Sürücüsü İle Siyah Ekran Sorunu Dahil Olmak Üzere Bir Çok Hatayı Düzeltti

En yeni AMD 21.10.2 Sürücüsü İle Siyah Ekran Sorunu Dahil Olmak Üzere Bir Çok Hatayı Düzeltti

En yeni AMD 21.10.2 sürücüsü siyah ekran sorununu, OBS sorununu ve daha fazlasını düzeltir.

AMD bugün 21.10.2 beta ekran sürücüsü sürümünü yayınladı. Sürücü, Back 4 Blood ve The Riftbreaker için oyun optimizasyonları getiriyor.

Daha da önemlisi, belki de yeni sürücü, Open Broadcaster Software'in (OBS) uygulamayı kapattıktan sonra bile arka planda çalışmaya devam edeceği bir sorunu düzeltir. Ayrıca RX 580 gibi Polaris tabanlı kartların bazı kullanıcılarının Assassin's Creed Origins oynarken karşılaştığı siyah ekran sorununu da çözüyor. Ne yazık ki, Gelişmiş Senkronizasyon ile ilgili siyah ekran sorunu hala devam ediyor.

Radeon Software Adrenalin 21.10.2 ile düzeltilen sorunların tam listesi aşağıda verilmiştir:

  • Radeon™ RX 580 Graphics gibi bazı AMD Graphics ürünlerinde Assassin's Creed® Origins oynarken sürücü zaman aşımları veya siyah ekranlar yaşanabilir.
  • Bazı kullanıcılar OpenGL® kullanarak Dota 2™'yi başlatmaya çalıştıklarında oyunun donmasıyla karşılaşabilirler.
  • Open Broadcaster Software™, bir kullanıcı bir kayıt oturumunu bitirip uygulamayı kapattıktan sonra arka planda çalışmaya devam edebilir.

İşte geriye kalan çözülmemiş sorunlar:

  • Bazı kullanıcılar, Multimedia Athena Dumps klasörü tarafından yüksek bellek tüketimi yaşayabilir.
  • Radeon™ Yazılımında, Ryzen™ 9 5950X İşlemci gibi AMD İşlemcilere sahip bazı kullanıcılar için CPU Ayarlama özelliği eksik olabilir.
  • AMD Radeon™ Yazılımı, PlayerUnknown's Battlegrounds™ gibi bazı DirectX® 11 oyunlarını genişletilmiş modda bağlı birden fazla ekranla oynarken çökebilir veya yanıt vermeyebilir.
  • Gelişmiş Senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah ekranın oluşmasına neden olabilir. Gelişmiş Senkronizasyon etkinken sorun yaşayan tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
  • Radeon performans ölçümleri ve günlük kaydı özellikleri, aralıklı olarak aşırı yüksek ve yanlış bellek saat değerleri bildirebilir.

Windows için AMD Link'te de bilinen bir sorun var:

  • Bir İnternet bağlantısı aracılığıyla belirli yapılandırmalarda HEVC ile akış sırasında aralıklı gri çerçeve bozulması gözlemlenebilir. Bunun yerine AVC kodlama ayarını kullanmak bir geçici çözümdür.

Yeni 21.10.2 sürücüsü, hem Windows 11 hem de Windows 10 64 bit işletim sistemleriyle uyumludur. Yeni sürücüye güncelleme yapmak isterseniz, bunu AMD Radeon Software uygulaması aracılığıyla yapabilir veya AMD'nin sitesinden de indirebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler