En son WhatsApp beta, gruptan kimin ayrıldığını veya gruptan kimin çıkarıldığını görmenizi sağlar

En son WhatsApp beta, gruptan kimin ayrıldığını veya gruptan kimin çıkarıldığını görmenizi sağlar

WhatsApp, özellik listesini genişletmek ve kullanıcıları için daha çekici hale getirmek için bir dizi özellik üzerinde çalışıyor. Özelliklerin çoğu, esas olarak grup sohbetlerine odaklanmıştır. Örneğin, grup yöneticilerinin mesajları herkes için silmesine izin veren sonuncusu ve daha fazlası. WhatsApp'ın en son beta sürümünde test edilirken tespit edildiği başka bir özellik daha var.

WABetaInfo'ya göre, en son özellik WhatsApp kullanıcılarının gruptan kimin ayrıldığını veya yönetici tarafından kimin gruptan çıkarıldığını bilmesini sağlıyor. Bu, grup üyelerine kimin ve nasıl birinin gruptan çıkarıldığını sorma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Bu WhatsApp özelliği hem grup üyeleri hem de yöneticiler için geçerli olacaktır.

Bu yeni WhatsApp grup özelliğine, "Grup Bilgileri" sekmesindeki mevcut katılımcılar listesinden erişilebilir. Burada yeni bir seçenek göreceksiniz, “Geçmiş Katılımcıları Gör”. Bu bölüm kaldırılan üyelerin isimlerini içerecektir. Hatta belirli bir kişiyi bulmak için özel bir arama çubuğuna sahiptir; bu, çok sayıda üye listesine sahip bir grup için iyidir.
Yeni özellik iOS'ta test ediliyor, ancak yakında Android ve masaüstüne de gelebilir.

Bununla birlikte, bir üye gruptan ayrıldığında veya gruptan çıkarıldığında sohbetteki herkese bildirimde bulunan mevcut sistem de kaldırıldı. Birisi gruptan ayrıldığında veya gruptan çıkarıldığında sohbet içi mesajları yalnızca yöneticiler alır. Gruptan ayrılan veya çıkarılanların tümü yalnızca “Geçmiş Katılımcıları Gör” listesinde görünür olacaktır.

Bu özellik, iPhone'daki en son WhatsApp beta sürümü 22.16.0.75'te tespit edildi, ancak yakında Android'e de gelebilir. Ayrıca, uygulamanın platformlar arası doğası nedeniyle, bu yeni WhatsApp grubu özelliği er ya da geç masaüstü uygulamasına da gelebilir. Bu özellik, müşterileri ile WhatsApp aracılığıyla iletişim kuran küçük işletmeler için faydalı olabilir. Android'de WhatsApp, çevrimiçi durumunuzu kimlerin görebileceğini seçmenize olanak tanıyan bir özelliği de test ediyor.