En iyi güvenlik sistemine sahip otomobiller

En iyi güvenlik sistemine sahip otomobiller

Tesla Model 4 ve Model Y, çalınma olasılığı en düşük otomobiller listesinin başında yer alıyor. Araştırmayı yürüten HDLI enstitüsüne göre, bu otomobillerin hırsızlar tarafından tercih edilmemesinin nedeni büyük ölçüde sahip oldukları güvenlik sistemi.

Yeni bir araba satın aldığınızda, özellikle de belli bir miktar paraya mal olan bir araba, hırsızların dikkatini çekip çekmeyeceğini bilmek ilginç olabilir. Tesla otomobilleri bazen sürücüyü tehlikeye atabilecek bir dizi teknik sorun nedeniyle eleştirilse de, hırsızlığa karşı koruma söz konusu olduğunda onlarla tartışmak zor.

Highway Loss Data Institute (HLDI) tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Model 3 ve Y Amerika Birleşik Devletleri'nde en az çalınan otomobiller listesinin başında yer alırken, Model X de çok geride kalmıyor. İşte ilk 10'un tamamı:

Tesla Model 3 4WD
Tesla Model Y 4WD
Volvo XC90 4WD
GMC Acadia 4WD
Tesla Model X 4WD
Volvo XC40 4WD
Tesla Model 3
Chevrolet Trailblazer 4WD
Lexus UX 250 hibrit 4WD
Volvo XC60 4WD

Hırsızlar Tesla otomobillerden uzak duruyor

Karşılaştırmalı olarak, işte ABD'de en çok çalınan ilk 10 otomobil:

Dodge Charger SRT Hellcat
Dodge Charger HEMI
Infiniti Q50
Dodge Challenger
Land Rover Range Rover
Kia Sportage
Land Rover Range Rover Sport 4WD
Kia Sportage 4WD
Honda CR-V 4WD
BMW X6 4WD

Gördüğünüz gibi, bunlar çoğunlukla pahalı SUV'lar ve diğer büyük pick-up'lar. Kia ve Honda'nın sıralamadaki varlığının şüphesiz internet kullanıcılarını bu araçlara sahip olmaya teşvik eden TikTok meydan okumasıyla bağlantılı olduğunu belirtmek gerekir. Tesla ile sıralamadaki diğer otomobiller arasındaki fark şüphesiz güvenlik sistemleri.