Elon Musk, bu hafta Twitter çalışanlarının sorularını yanıtlayacak

Elon Musk, bu hafta Twitter çalışanlarının sorularını yanıtlayacak

43 milyar dolarlık satın alma teklifinden bu yana işçilere ilk kez hitap edecek.

Business Insider'ın Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın işçilere yazdığı bir mektuba göre, Elon Musk bu Perşembe (Haziran) sanal bir Twitter toplantısına katılacak ve çalışanlarına sosyal ağ satın alma potansiyeli hakkında sorular yöneltecek. Musk, bu yılın başlarında 43 milyar dolara satın almayı teklif ettiğinden bu yana ilk kez işçilere hitap edecek.

Twitter çalışanları yarından itibaren sorular gönderebilecek ve şirketin pazarlama müdürü ve insan başkanı Leslie Berland aramayı yönetecek. Satın alma duyurulduğundan beri çalışanlar işten çıkarmalar, hisse senedi hibeleri ve Musk'ın Donald Trump gibi kişilerin yasaklarını iptal edip etmeyeceği konusunda endişeliydi.

Bu noktaların ve diğerlerinin, oturum sırasında Musk tarafından ele alınacağı ve Agrawal'ın "son birkaç hafta içinde gündeme gelen konuları ve soruları ele alacağız" yazısıyla ele alınacağı bildiriliyor. Musk, spam botlardan kurtulmak ve kullanıcıların kimliğini doğrulamak gibi yapmak istediği değişiklikleri daha önce özetlemişti.

Musk, Twitter'ın bot spam'ı ve sahte hesap verileri hakkında yeterli bilgiyi ifşa etmeyi reddederek anlaşmanın şartlarını "maddi bir ihlal" yaptığını iddia ettiği için satın almanın durumu şu anda belirsiz durumda. Geçen hafta şirket, kendisine tam "yangın hortumu" veri akışına erişim sağlayarak bu taleplere uyacağını söyledi.