Dünyanın En Çok İndirilen Uygulamaları Listesi Çıktı, Instagram Liderliğe Yaklaşıyor

Dünyanın En Çok İndirilen Uygulamaları Listesi Çıktı, Instagram Liderliğe Yaklaşıyor

Mayıs 2022 için en çok indirilen uygulamaların istatistikleri çıktı ve Instagram'ın bu en üst sırayı almaya yaklaştığını söylemek güvenli.

Sıralama, dünyanın dört bir yanından sosyal medya kullanıcılarını dikkate aldı ve bir önceki aya göre çok fazla değişiklik olmasa da, göz atmaya değer bazı noktalar var.

Popüler video yapım platformu TikTok yeniden zirveye ulaştığından, indirmeler açısından dünyanın bir numaralı uygulaması için sürpriz yok! Uygulama, Hindistan gibi ülkelerde hala yasaklanmış olmasına rağmen, ortalama olarak 54 milyondan fazla akıllı telefon cihazına girmeyi başardı.

TikTok'un bu yıl boyunca en çok indirilen uygulama paketine liderlik etmesiyle ilgili bir başka eğlenceli gerçeği de unutmayalım. Evet, 2022'nin her ayı için TikTok en üst noktaya ulaştığı için selamlandı. Ve bu yılın başvuru için süper şanslı olduğu oldukça açık.

dunyanin-en-cok-indirilen-uygulamalari-listesi-cikti-instagram-liderlige-yaklasiyor.png

Bu arada, Instagram'ın en üst noktaya yaklaşmak için elinden gelenin en iyisini yapmasıyla ilgili ilginç bir işaret daha gördük. Ve son birkaç ayda bunu yapmakta zorlanırken, Mayıs ayı TikTok'un 54 milyon indirilmesiyle neredeyse eşleştiği için bir istisnaydı.

Bu, Instagram'ın neredeyse muzaffer olduğu ilk kez ve performansı için uygulamaya kredi vermemiz gerekiyor. Bu nedenle, liderliği aldığını görmemiz çok uzun sürmeyecek. Ancak bunu yalnızca zaman söyleyebilir çünkü bu sıralamalar herhangi bir yönde dalgalanabilir.

Beklendiği gibi, Meta'nın ünlü uygulama üçlüsü: WhatsApp, Facebook ve Instagram, Snapchat, Messenger ve Telegram ile birlikte ilk ona dahil edildi. Unutmadan önce, Capcut ayrıca bir anılmayı hak ediyor, ancak sürprizler söz konusu olduğunda, gerçekten göze çarpan Shein oldu.

Önde gelen moda öncüsü uygulama, Mayıs ayı sıralamasında şok edici bir görünüm elde ederek, insanların e-ticaretle ne kadar ilgilendiğini açıkça gösterdi. İstatistikler açısından, uygulama taleplerinde büyük bir artış gördü ve yalnızca yaz aylarında daha da genişlediğini görmeyi bekleyebiliriz.

Nisan ayı ile gerçekten bir karşılaştırma yaparsanız, kesinlikle indirilen daha fazla uygulama vardı. Daha kesin olmak gerekirse, toplam 353 milyon yeni uygulama dünya çapında akıllı cihazlara girdi.

Tüm istatistikler, App Intelligence firması App Figures tarafından sağlandı ve Haziran ayının ne gibi sürprizler getireceğini görmekten fazlasıyla heyecan duyduğumuzu söyleyebiliriz!