Dünyada Akıllı Cihazlara Sahip Ev Sayısının Daha Fazla Artması Bekleniyor

Dünyada Akıllı Cihazlara Sahip Ev Sayısının Daha Fazla Artması Bekleniyor

Evler kesinlikle daha akıllı hale geliyor ve bunu, son araştırması bazı önemli ilginç bulgular ortaya koyan Statista Technology'den toplanan veriler sayesinde biliyoruz.

Ortalama olarak, çalışma 130 milyondan fazla hanenin en az bir akıllı cihaza sahip olduğunu kanıtlayabildi. Bu, akıllı bir konuşmacı kadar rastgele bir şey şeklinde olabilir. Ancak asıl merak uyandıran bulgu, bu rakamların nasıl artarak 335 milyona kadar çıkacağı ve biz sadece beş yıllık bir zaman diliminden bahsediyoruz.

Çalışmanın infografikleri, akıllı evler için yapılan bu özel analizin bir dizi farklı ürünü nasıl içerdiğini ve çok yakında görebileceğimiz bir mega büyüme trendi için nasıl hazırlandıklarını detaylandırdı.

Aynı şekilde, Akıllı Ev çalışması, dünya çapında internete dayalı modern zaman ürünlerine yapılan harcamalara da ışık tuttu. İşte burada, önümüzdeki yıl için 1,1 trilyon dolarlık harcamanın beklenebileceği keşfedildi.

Statista'dan analistler, bu rakamların basit bir gerçeğin kanıtı olduğunu belirttiler. Ve bu daha çok, bu bölgenin pandeminin yıkıcı etkilerinden geri dönüş açısından gerçekten ne kadar başarılı olduğuyla ilgiliydi.

Unutmayın, pandemi çok sayıda kullanıcıyı evlerine bağlı kalmaya ve uzaktan çalışmaya zorlayarak akıllı cihazların dünyayı yönettiği ve daha iyi bağlantıya açılan kapınız olduğu basit gerçeğine yol açtı.

Stresli COVID-19 zamanlarında gördüğümüz gibi, giderek daha fazla insan konutları dahil her şeyi dijitalleştirmek istiyor. Şimdi bu, ses kontrolleri eklemek veya IoT teknolojileriyle ilgili güvenlik protokollerini dahil ederek bir adım öne geçmek şeklinde olabilir.

Bu, pazarı yakın zamanda satışlarda düşmeyen, sürekli yükselen akıllı ev trendleri için bir bekçi görevi görüyor.

Pazara öncülük eden gerçek cihazlara ve evlerin daha akıllı hale getirilmesine yardımcı olmada önemli bir rol oynayan cihazlara gelince, Statista bununla ilgili bir liste oluşturdu.

Rakamlar, bugün önde gelen cihazların güncel bir resmini ve 2027 için öngörülen tahminleri sağladı. Listenin başında akıllı güvenlik kameraları tarafından yakından takip edilen akıllı hoparlörler, ardından büyük ev aletleri ve küçük ev aletleri vardı. Sonlara doğru, akıllı duman dedektörlerinin ve ağ geçitlerinin de orada olduğunu gördük.