DuckDuckGo, büyük korsan web siteleri için arama sonuçlarını kaldırıyor

DuckDuckGo, büyük korsan web siteleri için arama sonuçlarını kaldırıyor

YouTube-dl de gitmiş gibi görünüyor.

DuckDuckGo'nun tehlikeli içerik üzerindeki baskıları artık dijital korsanları da kapsıyor. TorrentFreak, arama motorunun artık The Pirate Bay, 1337x ve Fmovies dahil olmak üzere bazı büyük korsan web sitelerinin sonuçlarını listelemediğini keşfetti - bunların alanlarından herhangi bir şey ararsanız eli boş dönersiniz. Flixtor ve 2conv gibi akış ve akış kopyalayan siteler de sonuç vermezken, diğer korsan çıkışları (RarBG gibi) başka yerlerde gördüğünüz yüzbinlerce sonuç yerine yalnızca bir sonuç verebilir.

Video indirme aracı YouTube-dl'nin sitesi de yasallığının son zamanlardaki savunmalarına rağmen sonuç vermiyor. RIAA, YouTube-dl'yi bir korsanlık aracı olarak tasvir ederken, Electronic Frontier Foundation, GitHub ve diğerleri, bunun DRM korumalı materyali yırtmadığını tespit etti.

DuckDuckGo'dan yorum istedik. TorrentFreak'in dediği gibi, telif hakkı ihlalleri için sorumluluk bir sorun olabilir. Şirket, korsan "patlamalarını" (korsan siteleri için kısayollar) 2018'e kadar kaldırdı ve Google ve Microsoft gibi rakipler şimdiden korsanlıkla ilgili sonuçların sıralamasını düşürüyor. Bunun gibi bir hareket, DuckDuckGo'yu maliyetli telif hakkı savaşlarına karşı koruyabilir.