DJI Yeni Mini 3 Pro Drone'u Piyasaya Sürdü

DJI Yeni Mini 3 Pro Drone'u Piyasaya Sürdü

DJI bugün Mini serisindeki en yeni drone olan Mini 3 Pro'yu duyurdu. Mini 3 Pro'nun ağırlığı 249 gramdır, yani Amerika Birleşik Devletleri'nde FAA'ya kayıtlı olması gerekmez ve düşük ağırlığı nedeniyle güvenli olmasının yanı sıra birçok ülkede drone politikalarıyla uyumludur.

Mini 3 Pro taşınabilirdir ve diğer DJI dronları gibi katlanabilir, bu da küçük bir çantaya sığdığı için seyahatler için ideal olduğu anlamına gelir. DJI, Mini 3 Pro'nun daha aerodinamik bir uçuş için ayarlanmış kolları ve pervaneleri ile daha uzun uçuş süresi sağlayan yeni bir yapısal tasarıma sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, daha güvenli uçuş için ileri ve geri çift görüş sensörlerine sahiptir.

Mini 2'nin halefi olan Mini 3 Pro, daha önce DJI'nin üst düzey Mavic ve Air drone'larıyla sınırlı olan özelliklere sahiptir. İyileştirilmiş uçuş performansına, daha iyi bir kameraya, iyileştirilmiş pil ömrüne ve yükseltilmiş AI yeteneklerine sahiptir. 4K 60fps video çekebilir ve dikey modda çekimler ve portre modundaki görüntüler için gerçek dikey çekim gibi daha fazla kamera açısı için yeniden tasarlanmış bir gimbal vardır.

Mini 3 Pro, Mini serisinde ileri, geri ve aşağı görsel sensörlerle Üç Yönlü Engel algılaması sunan ilk drone. Sensörler, uçuş sırasında engellerin etrafındaki daha güvenli yolları algılayabilen Gelişmiş Pilot Yardım Sistemlerini etkinleştirir ve ayrıca, drone'nun uçuş sırasında çerçevenin merkezinde tuttuğu bir nesneyi seçmek için FocusTrack ile birlikte çalışır.

48 megapiksele kadar görüntü çekebilen f/1.7 diyafram açıklığına sahip 1/1.3 inçlik bir kamera var. 4K 60 fps videoya ek olarak, 30 fps'de HDR video çekebilir ve çözünürlüğe bağlı olarak 4x'e kadar dijital yakınlaştırma vardır. Mini 2'ye kıyasla düşük ışık performansı iyileştirildi.

DJI Mini 3 Pro, şarj başına 34 dakikalık uçuş süresi sunar ve maksimum 47 dakikalık uçuş süresine izin veren uzun bir uçuş pili seçeneği vardır. 5.5 inç dokunmatik ekrana ve DJI Fly uygulamasıyla entegrasyona sahip hafif bir uzaktan kumanda olan DJI RC ile kullanılabilir.

Kumandası olmayan DJI Mini 3'ün fiyatı 669 dolar. RC-N1 uzaktan kumandalı DJI Mini 3 Pro'nun fiyatı 759 dolar ve DJI RC'li DJI Mini 3 Pro'nun fiyatı 909 dolar. Ek piller, pervaneler ve diğer aksesuarları içeren yükseltme kitleri de vardır. DJI Mini 3 Pro, bugünden itibaren DJI web sitesinden ön sipariş edilebilir.