Disney+ Hotstar 8,3 Milyon Abone Ekledi, 58,4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Disney+ Hotstar 8,3 Milyon Abone Ekledi, 58,4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Şirket, uluslararası Disney+ abonelerinin 6 milyon artarak 49,2 milyona ulaştığını söyledi.

Disney+Hotstar, şirketin 2 Temmuz'da sona eren üçüncü mali çeyreğinde 8,3 milyon abone ekleyerek Hindistan ve Güneydoğu Asya'da 58,4 milyon aboneye ulaştı. Walt Disney Company ayrıca Disney+ Hotstar için 2024 mali yılının sonuna kadar 80 milyon aboneye ulaşan abone kılavuzunu da güncelledi. The Walt Disney Company CEO'su Bob Chapek, "satış süreçleri tamamlandı" dedi.

Şirketin Çarşamba günü geç saatlerde analistlerle yaptığı kazanç görüşmesinde, “Bildiğiniz gibi, yakın zamanda Hindistan Premier Ligi dijital haklarına devam etmeme yönünde disiplinli bir karar aldık ve bu hakları aynı disiplinle değerlendireceğiz” dedi. Hotstar, geçen yılın aynı döneminde ülkede 44,9 milyon ücretli kullanıcıya sahipti ve “Pay kablosunun yüzde 90'ına ulaşan 70'den fazla kanaldan oluşan portföyümüz için büyüme potansiyelinin bulunduğu Hindistan'daki lineer müşterilerimize IPL sunmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. ve bölgedeki uydu TV evleri," dedi Chapek.

"Hindistan'da ödemeli TV dağıtımı, reklam ve tüketici harcamalarını yönlendirmesi beklenen GSYİH büyümesinin öngörüldüğü sağlam bir iş olmaya devam ediyor" diye ekledi. Chapek, Hindistan'ın "yeni doğrusal kanallar başlattığımız" tek pazarlardan biri olduğunu söyledi.

"Son olarak, yakın zamanda tamamladığımız ön çalışmalarımızın sonuçları göz önüne alındığında, benzersiz portföyümüzün reklamcılar tarafından aranmaya devam ettiği açıktır." diye bilgi verdi. Genel olarak, Disney+ abonelikleri Temmuz'da sona eren üçüncü mali çeyreği için 152,1 milyona yükseldi. 2 ve akış devi Nisan-Haziran döneminde 14,4 milyon yeni abone ekledi.

Şirket, Disney+ için 2024 tahminini 215 milyon-245 milyon abone arasına düşürdü. Daha önce 2024 mali yılının sonunda abone hedefini 230 milyon-260 milyon olarak belirlemişti. Chapek, "Mali üçüncü çeyrekte eklenen 14,4 milyon Disney+ abonesiyle, şimdi akış tekliflerimizde toplam 221 milyon aboneliğe sahibiz" dedi.

Şirket, uluslararası Disney+ abonelerinin 6 milyon artarak 49,2 milyona ulaştığını söyledi. Disney ayrıca, ABD'de 8 Aralık'tan itibaren reklamsız Disney+ aboneliğinin fiyatını ayda 10,99 dolara çıkaracağını duyurdu. Fiyat değişikliği, akış hizmetinin aylık 7,99 ABD Doları olarak fiyatlandırılacak olan reklam destekli planının piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelecek.