Discord, iOS ve Mac'te Uzun Zamandır Beklenen Threads Özelliğini Başlattı

Discord, iOS ve Mac'te Uzun Zamandır Beklenen Threads Özelliğini Başlattı

Discord, iOS ve Mac'te Uzun Zamandır Beklenen Threads Özelliğini Başlattı

Geçen sonbaharda Yanıtlar işlevini tanıttıktan sonra, Discord şimdi sohbeti büyük kanallarda daha düzenli tutmak için yeni bir Konu özelliği başlatıyor.

Konular iMessage, Slack ve Twitter gibi birden fazla platformda mevcuttur, ancak bir ihtimal bu platformları kullanmazsanız, Discord bunu şöyle açıklar:

"Bir Konu, bir konuşmayı kanalın kendisinden çıkarmadan kanalın ana beslemesinden ayırmanın hızlı bir yoludur. Bir Konu gönderildiğinde, ilk gönderiden sonraki her yanıt, Konudaki herkesin ana konuşmayı kesmeden bir konuyu daha ayrıntılı olarak tartışmasına olanak tanıyan ayrı bir beslemede görünür. Belirli bir süre hareketsiz kaldıktan sonra (varsayılan olarak 24 saat) Thread arşivlenir ve kanalı ziyaret eden herkes için dağınıklık giderilir.“

Discord örnek olarak bir #futbol kanalı verir. İnsanlar ragbi hakkında konuşmaya başlarsa, topluluk üyeleri bu konuşmayı aynı kanaldaki bir ileti dizisine hızla götürebilir. Ragbi sohbeti sona erdiğinde, konu otomatik olarak arşivlenir.

Herhangi bir yeni mesaj, “+” düğmesine basarak Discord'da yepyeni bir başlığın başlangıcı olabilir. Mevcut bir mesajdan başlamak isteyip istemediğinize, üzerine gelin, sohbet çubuğunuzdaki “#” düğmesini seçin ve “Konu Oluştur” seçeneğini seçin.

Kanalın sohbet günlüğünden bir konu açtığınızda, sizi mevcut kanaldan uzaklaştırmak yerine sağdaki bölünmüş görünüm panelinde açılır. Bununla birlikte, aktif ileti dizileri Kanal Listesinde de görünecek ve bir tanesine tıklamak sizi tam ekran bir sürüme getirecektir.

En az 2. Seviyeye yükseltilmiş Sunucular için Discord'da Özel Konular oluşturmak mümkündür. Bununla birlikte, bir sunucunun kanal listesinde veya Konu Dizini içinde görünmezler. Aslında, yalnızca manuel olarak eklenmişlerse veya ileti dizisinin kendisinde @bahsedilmişlerse birileri için görünürler.

Tier 2 Boosted sunucular ayrıca bir iş parçacığının otomatik arşivlenene kadar ne kadar süre etkin kalacağını 24 saat yerine bir haftaya kadar artırabilir.

Discord ayrıca bu ileti dizilerini denetleme özelliğini de tanıtıyor:

  • Herkese Açık Konuları Kullan: Üyelerin başlıklarda konuşmasına izin verir. Üyelerin yeni konu başlatmaları için "Mesaj Gönder" izninin etkinleştirilmesi gerekir; devre dışı bırakılırsa, yalnızca mevcut ileti dizilerine yanıt verebilirler.
  • Özel Konuları Kullan: Üyelerin özel başlıklar oluşturmasına ve sohbet etmesine izin verir. Üyelerin yeni özel ileti dizileri başlatması için "Mesaj Gönder" izninin etkinleştirilmesi gerekir; devre dışıysa, yalnızca eklendikleri özel ileti dizilerine yanıt verebilirler.

  • Konuları Yönet: Üyelerin başlıklar için yeniden adlandırma, silme, arşivleme/arşivden çıkarma ve yavaş modu açmalarına izin verir. Ayrıca özel konuları da görüntüleyebilirler.

Botlar, güncellendiklerinde bir ileti dizisi içindeki içeriği de denetleyebilecekler. ProBot ve Arcane gibi en popüler botlardan bazıları, discord.js ve discord.py kitaplıklarının yanı sıra Threads içinde moderatörlük yapmaya hazır.

Threads özelliği web, macOS ve iOS uygulamalarının yanı sıra Android ve Windows PC'lerde kullanılabilir.