DDoS Saldırıları 2021'de Tüm Rekorları Kırdı

DDoS Saldırıları 2021'de Tüm Rekorları Kırdı

2021 yılında DDoS salıdırında önemli derecede artış yaşandı. İşte detaylar..

Siber saldırılardan genellikle gerçekten korkutucu bir şekilde söz edilir ve bu saldırıların çoğu fidye yazılımı ve benzeri tartışmaları içerir. Tüm bunlar söylendikten ve artık ortadan kalktıktan sonra, DDoS saldırılarının da artmakta olduğunu ve yalnızca 2021'de %29'luk bir artış görüldüğünü ve bunun insanların siber tehdit biçimi olduğunu gösterdiğini belirtmek önemlidir. en çok endişelenmekle sonuçlanmalıdır.

Cloudflare tarafından yayınlanan bir rapora göre, 2021'in ilk yarısında siber saldırıların fidye yazılımı ve DDoS arasında bölündüğü görüldü, ancak yılın ikinci yarısı tamamen farklı bir hikaye anlattı. Meris adındaki bir botnet, yaygın DDoS saldırılarıyla birçok rekor kırdı, öyle ki Cloudflare'ın anket yaptığı kişilerin üçte biri, yalnızca Aralık ayında ya hedef alındıklarını ya da bir saldırıyla tehdit edildiğini söyledi. .

2021'in dördüncü çeyreği, her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınmasıyla gerçekleştirilen DDoS saldırılarının sayısında büyük bir artış gördü. Bu saldırıların çoğunun doğası gereği oldukça küçük olduğu ve dahası, Cloudflare'ın birçoğunun gerçekleşmesini engelleyebildiği ancak bu, birçoğunun çatlaklardan sıyrılmayı başardığı ve bunu başardığı gerçeğini değiştirmiyor. oldukça zarar.

DDoS saldırganlarının 2021'in dördüncü çeyreğindeki en büyük hedefi, temelde internet tabanlı arama hizmetleri olan VoIP sağlayıcılarıydı. İşletmeler, bunun uzaktan çalışmayı biraz daha riskli hale getirme potansiyeline sahip bir şey olduğu gerçeğinden dolayı buna dikkat edecektir ve DDoS saldırıları, 2022'de belki de sollamayı bile geçebilecek en büyük tehdit olabilir.

ddos-saldirilari-2021de-tum-rekorlari-kirdi.png

ddos-saldirilari-2021de-tum-rekorlari-kirdi-001.png