Counter-Strike 2 Resmi Olarak Duyuruldu

Counter-Strike 2 Resmi Olarak Duyuruldu

Valve'ın Source 2 motoru üzerine inşa edilen Counter-Strike 2, "Counter-Strike tarihindeki en önemli teknolojik ilerleme" olarak adlandırılıyor. İşte gelecek oyunla ilgili tüm detaylar.

Counter-Strike 2, Counter-Strike'ın halefi olarak lanse ediliyor: Global Offensive'in halefi olarak lanse edilen Counter-Strike 2'nin bu yılın yaz aylarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Valve'ın Source 2 motoru üzerine inşa edilen oyun, "Counter-Strike tarihindeki en önemli teknolojik gelişme" olarak adlandırılıyor.

Yükseltmenin bir parçası olarak, oyuncular gelişmiş grafik doğruluğu, tik altı güncellemeler için destek ve temel oynanışta değişiklikler bekleyebilirler. CS:GO'ya ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacak.

Şu anda oyun, Valve'ın 'sınırlı Test' olarak adlandırdığı bir beta olarak sunuluyor. Bununla birlikte, belirli oyuncular için sınırlıdır.

Valve, Steam'deki bir SSS gönderisinde, "Oyuncular, Counter-Strike 2 geliştirme ekibi tarafından önemli görülen bir dizi faktöre göre seçilmektedir; bunlar arasında Valve resmi sunucularında son zamanlarda oynama süresi, güven faktörü ve Steam hesabı durumu yer almaktadır."

Yaklaşan oyun, Duman Bombalarının çevreyle etkileşime giren ve ışıklandırmaya, silah ateşine ve patlamalara tepki veren dinamik hacimsel varlıklar olarak hareket edeceği dinamik dumanları içerecek. Buna ek olarak Valve, oyun sunucularının hareketin başladığı, bir atışın yapıldığı veya bir el bombasının atıldığı anı tam olarak tespit etmesini sağlayan alt tik güncellemeleri getirerek kötü şöhretli tik hızı sorununu ele aldı. Bu, hareketlerinizin ve atışlarınızın eşit derecede duyarlı olmasını ve el bombalarınızın tik oranına bakılmaksızın her zaman aynı şekilde düşmesini sağlar.

Ayrıca oyunda elden geçirilmiş haritalar, CS:GO envanterinin Counter-Strike 2'ye aktarılabilmesi, ses yükseltmeleri ve Source 2 ışıklandırma ve parçacık sistemleriyle daha iyi kullanıcı arayüzü ve görsel efektler de yer alacak.

Counter-Strike 2 ile ilgili ilk söylentiler, espor gazetecisi Richard Lewis'in CS:GO'nun bu ayın başlarında Source 2 motoruna geçebileceğini açıklamasıyla hız kazanmıştı.