Corsair, K100 AIR ultra ince mekanik klavyesini duyurdu

Corsair, K100 AIR ultra ince mekanik klavyesini duyurdu

Corsair, en yeni üst düzey mekanik klavyesi olan ultra ince K100 AIR'i duyurdu. Corsair, K100 AIR'i şimdiye kadarki en ince yüksek performanslı klavyesi olarak lanse ediyor ve en ince noktasında sadece 11 mm ölçüyor.

Mekanik bir klavyede böylesine ince bir profil elde etmek için Corsair, fırçalanmış alüminyum çerçeveye sarılmış Cherry MX Ultra Düşük Profil anahtarlarını kullandı. K100 AIR ayrıca RGB arka aydınlatmaya sahiptir.

K100 AIR, üç bağlantı seçeneği sunar: Corsair'in yüksek performanslı Slipstream kablosuz, düşük gecikmeli Bluetooth veya PC ve Mac'te 8.000 Hz'e kadar yoklamaya olanak tanıyan bir USB kablolu modu. Bluetooth kullanarak, K100 AIR bir düğmeye dokunarak PC, dizüstü bilgisayar veya tablet gibi üç farklı cihaz arasında geçiş yapabilir. Corsair, RGB arka aydınlatma ile 50 saat veya arka aydınlatma kapalıyken 200 saate kadar pil ömrü vaat ediyor.

Corsair K100 AIR'in üstün deneyimini artıran dört adet tamamen programlanabilir makro tuşu, özel ortam tuşları ve programlanabilir bir alüminyum ses silindiridir. Corsair iCue yazılım desteği, kullanıcıların tuşları yeniden eşleştirmesine, makro tuşlarını programlamasına ve RGB aydınlatmasını özelleştirmesine olanak tanır. Tüm bu özelleştirme, 50 profile kadar kaydetmek için 8 MB yerleşik depolama ile yedeklenir, böylece kullanıcılar hareket halindeyken makrolarını ve ışık efektlerini alabilirler.

Fiyatlandırma konusunda henüz bir bilgi yok, ancak K100 AIR 4 Ekim 2022'de satışa çıkıyor.