CNN+ yayın hizmeti, lansmanından sadece bir ay sonra kapanıyor

CNN+ yayın hizmeti, lansmanından sadece bir ay sonra kapanıyor

Sahibi Warner Bros. Discovery'nin örneğini takip eden CNN, bir aydan kısa bir süre önce kendi akış hizmetini başlattı. Sözde CNN+, diğer benzer hizmetler tarafından tekliflerine eklendi, bu nedenle lansmanından hemen sonra kesinlikle daha geniş kitlelere maruz kaldı.

Ne yazık ki, CNN+ sağlıklı sayıda abone toplamayı başaramadı ve sahibi uzun vadede işlerin düzeleceğini düşünmüyor, bu nedenle daha fazla kaynak kaybetmemek için mümkün olan tek kararı aldı: hizmeti kapatmak.

CNN+ programlarının bir kısmı Warner Bros. Discovery'nin yayın hizmetleri aracılığıyla sunulacak olsa da, şirket bugün yaptığı açıklamada CNN+'nın yayınlanmayacağını ve 30 Nisan'da kapatılacağını duyurdu. Daha da önemlisi, CNN, tüm CNN+ abonelerinin "abonelik ücretlerinin orantılı olarak geri ödeneceğini" onayladı.

Discovery'den J.B. Perrette yaptığı resmi açıklamada, "Karmaşık bir yayın akışı pazarında tüketiciler, basitlik ve bağımsız tekliflerden daha iyi bir deneyim ve daha fazla değer sağlayan her şey dahil bir hizmet ve şirket için daha sürdürülebilir bir iş istiyor" dedi. büyük gazetecilik ve hikaye anlatıcılığına gelecekteki yatırımlarımızı yönlendirmek için bir model.”

CNN+ çalışanları söz konusu olduğunda, CNN CEO'su Chris Lich dahili bir notta (CNN Business aracılığıyla) "tüm CNN+ çalışanlarına CNN, CNN Digital ve başka yerlerdeki fırsatları keşfetmek için önümüzdeki 90 gün boyunca ödeme yapılmaya ve faydalar almaya devam edecek" dedi. Warner Bros. Discover ailesinde.” Şirkette yer bulamayanlar en az altı ay kıdem tazminatı alacak.

CNN, yayın hizmetine yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı ve hatta Fox News'den Chris Wallace ve NBC'den Kasie Hunt gibi diğer ağlardan popüler yüzleri yakalamak için ekstra yol kat etti. Bu, CNN+'yı başlattıktan bir ay sonra kapatma kararını hem müşteriler hem de çalışanlar için daha çarpıcı hale getiriyor.

CNN+'ın ayda sadece 3 dolara saatlerce günlük canlı programlama ve haftalık şovlar yayınlaması gerekiyordu. Akış hizmeti 30 Nisan'a kadar işlevsel olmaya devam edecek.