Clubhouse Web'e Geliyor!

Clubhouse Web'e Geliyor!

Clubhouse artık paylaşmayı ve web dinlemeyi destekliyor; içerik oluşturucular için Room Insights'ı sunacak.

Clubhouse artık, kullanıcıların odaları takipçileriyle (Engadget) paylaşmasına olanak tanıyan bir paylaşım seçeneğine sahiptir. Bir kullanıcı, odanın alt kısmında bulunan Paylaş düğmesine dokunduğunda, paylaşım için üç seçenek görecektir: Clubhouse'da paylaş, bir sosyal ağ üzerinden paylaş ve paylaşım için bir mesajlaşma uygulamasını kullanmak için bağlantıyı kopyala.

Kullanıcılar Clubhouse'da Paylaş seçeneğini seçerken yorum ekleyebilir ve odayı takipçileriyle paylaşabilir. Paylaşılan oda, takipçilerin Koridorunda görünecek ve oda hala canlıysa, içeri girmeleri için bir bildirim alacaklardır.

Clubhouse ayrıca Paylaşım ve Klip sayıları ekledi ve içerik oluşturucuların odalarının performansını izlemeleri için daha fazla araç sağlamak için yeni bir Oda Bilgileri sayfası oluşturdu. Şu anda içerik oluşturucular Oda Bilgileri sayfasında yalnızca odalarının paylaşımlarını görebilse de, Clubhouse gelecekte daha fazla veriye erişim sağlayacağını belirtti.

Artık Clubhouse odalarını dinlemek için bir web tarayıcısı da kullanabilirsiniz. Yeni özellik, kullanıcıların bir uygulama indirmeden veya oturum açmadan bir web tarayıcısı kullanarak bir Clubhouse odasına girmesine olanak tanır. Bu özelliğin hala deneysel olduğunu, bu nedenle bazı hatalar olabileceğini unutmayın. Clubhouse Web dinleme şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcuttur, ancak kullanıcılar bunu faydalı bulursa, Clubhouse bunu dünyanın diğer bölgelerinde de kullanıma sunmayı planlamaktadır.