Chrome, Kullanıcılara Uzantı İzinleri Üzerinde Daha İyi Kontrol Sağlıyor

Chrome, Kullanıcılara Uzantı İzinleri Üzerinde Daha İyi Kontrol Sağlıyor

Google'ın, izinler üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak ve kullanıcıların görmesini kolaylaştırarak, kullanıcıların favori uzantılarını kullanırken daha güvende hissetmelerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Google Chrome'u kullanmanın en iyi yanlarından biri, genel kullanıcı deneyiminizi geliştirmek amacıyla kullanabileceğiniz çok çeşitli uzantılara sahip olmasıdır. Ancak, uzantıların kullanımı yoluyla ortaya çıkabilecek bazı güvenlik sorunları vardır; en büyüklerinden biri, bir uzantının belirli izinlere sahip olması durumunda, artık bir güvenlik açığı noktası olacağından, sisteminize erişmek için potansiyel olarak istismar edilebileceğidir.

Ayrıca, bir uzantının sahibinin, adı geçen uzantının bazı hoş olmayan amaçlar için verildiği izinleri kullanmaya çalışması riski de mevcuttur. Tüm bunlar söylendikten ve artık ortadan kalktıktan sonra, Google'ın, izinler üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak ve kullanıcıların görmesini kolaylaştırarak, kullanıcıların favori uzantılarını kullanırken daha güvende hissetmelerine yardımcı olmaya çalıştığını belirtmek önemlidir. ChromeStory tarafından bildirildiği üzere.

Bu, Uzantılar Menüsü Erişim Kontrolü (chrome://flags/#extensions-menu-access-control) adlı yeni bir bayrak aracılığıyla yapılıyor. Birçok kullanıcının zaten alışık olduğu önceki Uzantılar bölümüne benzer, ancak izinleri daha net gösterir ve bunun üzerine kullanıcıların hangi izinleri vermek istediklerini ve hangilerini vermek istediklerini daha kolay kontrol etmelerini sağlar. söz konusu uzantının erişim kazanmasına izin vermemek daha iyi olur.

Bu bayrağı etkinleştirmek, araç çubuğunuzda görünmesini sağlayacaktır. Genellikle casuslukla ilişkilendirildiği için bazı insanları ilgilendirebilecek bir göz gibi görünecek, ancak aslında her şey düşünüldüğünde ve dikkate alındığında sizi casusluktan koruyabilecek bir şey. Birçok kullanıcı, potansiyel olarak onları siber saldırılardan koruyabilecek türden bir şey olduğu için bunu takdir edecektir.