Bu yeni özellikler yakında Microsoft'un Phone Link uygulamasına gelecek

Bu yeni özellikler yakında Microsoft'un Phone Link uygulamasına gelecek

Windows'ta Android entegrasyonunu daha iyi hale getirmek için yenilenen çabasının bir parçası olarak Microsoft, "AMPX" adlı özel bir bölüm oluşturdu. Kullanıcılar, Phone Link uygulamasından başlayarak bu yeni bölümün bazı avantajlarını çok yakında görmeye başlayabilir.

Seri sızıntı yapan Aggiornamenti Lumia tarafından tespit edildiği gibi, Microsoft'un Phone Link'i önümüzdeki günlerde şık yeni özellikler ve iyileştirmeler alacak. Microsoft'un sunmayı planladığı kullanışlı özelliklerden biri, tıpkı akıllı telefonunuzda olduğu gibi mesajları arama yeteneğidir. Bu, gönderenlerin adlarını yazmanıza olanak tanır ve Phone Link uygulaması onlardan aldığınız tüm mesajları gösterir. Uygulamanın görüntülemesini istediğiniz metni de yazabilirsiniz. Örneğin, yeni "Mesaj ara" alanına "Neowin" yazarsanız, ilgili tüm mesajları gösterecektir.

Phone Link uygulamasındaki mesajlaşma deneyiminde yakında bazı küçük değişiklikler olacak. Mesajlar şimdi iki bölüme ayrılacak: aşağıdaki ekran görüntüsünde görülebileceği gibi, yakın zamanda aldığınız ve gizlenmiş olanlar. Ayrıca uygulamadan bir mesajı "gösterebilirsiniz".

Yaklaşan tüm özelliklerin mesajlaşma deneyimini iyileştirmesi amaçlanmamıştır. Microsoft, Phone Link'in Bildirimler panelinde küçük değişiklikler yapmayı planlıyor gibi görünüyor. Sızdırıcı tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde, "Bildirimler"in yanında üç nokta görünümünü görmüyoruz. Bunun yerine, tüm bildirimleri yalnızca bir tıklamayla temizleme seçeneği olacaktır. Şu anda, üç nokta görünümüne tıklamak, "Yenile", "Özelleştir" ve "Tümünü temizle" olmak üzere üç seçenek içeren bir menü getirecektir.

Bir diğer küçük değişiklik, bildirimler arasında bir miktar sınır aralığı olacak olmasıdır. Ayrıca, bireysel bir bildirimi sabitleme ve temizleme özelliği, bildirimin sağ üst köşesinde görünmeyebilir. Microsoft ya onlardan kurtuluyor ya da bir sağ tıklamanın arkasına saklıyor. Bağlantı durumunda bazı küçük kullanıcı arayüzü değişiklikleri de var.