Bu avukatlara göre film ve dizi korsanlığı yasa dışı değil

Bu avukatlara göre film ve dizi korsanlığı yasa dışı değil

Prestijli ve ünlü Harvard Üniversitesi'ndeki en başarılı hukuk öğrencileri arasında yapılan bir araştırmaya göre, bilgisayar korsanlığı bir suç veya hırsızlık olarak görülmüyor.

Bu, kendimizi suçlu hissetmemize neden olabilecek bir çalışma! Araştırmacılar Dariusz Jemielniak ve Malgorzata Ciesielska, Harvard Hukuk Departmanında bilgisayar korsanlığı uygulamasını araştırdı. Hukuk sistemindeki 50'den fazla üst düzey avukat ve diğer büyük isimlerle birlikte gizli görev yapan araştırmacılar, avukatların da bilgisayar korsanlığı yaptığı sonucuna vardı. Ve çoğu bunu normal karşıladı bile.

Çalışma çok ilginç ve hukuk sistemindeki yüksek nitelikli kişilerin bu nedenle korsanlığa veya korsanlıktan içerik tüketmeye yönlendirildiğini fark etmeyi mümkün kılıyor.

Araştırmacılar, çalışmalarının sonunda, "yüksek mesleki etik standartlara ve yasalara uygun davranış beklentilerine, ortalamanın çok üzerinde bir hukuk anlayışına ve ortalamanın üzerinde yüksek sosyo-ekonomik statüye sahip hukuk profesyonellerinin eşit olmadığını belirtti. fiziksel hırsızlık ile dijital korsanlık ve genellikle çok hoşgörülü ve hatta lehindedir”.

Avukatlar hack ve anormal bir şey bulamıyor

Sebebi oldukça basit ve korsanlığın artık toplumda oldukça kabul görmüş olmasından kaynaklanıyor. Bu günlerde film indirmenin veya akış yapmanın hiç de korkutucu olmadığı söylenmelidir. Araştırmacılar tarafından görüşülen avukatlar ayrıca eğlence sağlayıcılarının, örneğin çalışmalarını genel nüfus için çok daha erişilebilir hale getirmesi gerektiğini belirtti.

Bu nedenle bir paradigma değişimi gereklidir ve bu gerçekten de araştırmacıların bu çalışma aracılığıyla aktarmaya çalıştıkları şeydir. "Bu, işleri değiştirmek için güçlü bir gösterge olabilir ve artık genel halkın içeriğe uygun bir fiyata kolayca erişebilmesini sağlamak daha mantıklı olacaktır" dediler.

Öte yandan çalışma, bu tolerans mantığının sınırları olduğunu ve örneğin ticari yazılımlar için geçerli olmadığını doğrulamaktadır. Her halükarda, korsanlıkla ilgili tartışmanın gündeme getirilme değeri vardır.