Bu Android Telefonlar Ekim Ayından İtibaren WhatsApp Desteğini Kesecek

Bu Android Telefonlar Ekim Ayından İtibaren WhatsApp Desteğini Kesecek

WhatsApp, tüm özelliklerinin Android kullanıcıları için kullanılabilir olduğundan emin olmak için destek listesini düzenli olarak güncellemektedir.

WhatsApp milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor ancak yakında mesajlaşma uygulaması eski Android sürümlerinde çalışmayı durduracağı için kullanıcı sayısı azalabilir. WhatsApp bunu düzenli olarak yapıyor, böylece mesajlaşma uygulaması en yeni cihazlarda ve tüm özelliklerini destekleyebilen diğer tüm Android sürümlerinde kullanılabiliyor.

Google'ın ayrıca Android sürümlerinin resmi desteğini ne zaman kaybedeceğine dair bir takvimi var ve bu da onları güvenlik risklerine karşı savunmasız hale getiriyor ve WhatsApp, milyonlarca kullanıcısının olası tehditlere karşı güvende olması için bu değişikliklere bağlı kalıyor.

Muhtemelen çoğunuz halihazırda güncelliğini yitirmeye yakın olmayan sürümlere sahip Android telefonlar kullanıyorsunuz, ancak WhatsApp bu durumda bile uygulamayla uyumlu olmayacak Android sürümlerinin ayrıntılarını paylaşıyor. Ekim ayından itibaren WhatsApp'ı desteklemeyi bırakacak telefonların yeni listesi, Android 4.1 veya önceki sürümlerde çalışan tüm cihazları içeriyor.

WhatsApp'ı Desteklemeyecek Android Telefonlar

Android 4.1 ile çalışan telefonların listesi Sony Ericsson, LG Optimus ve HTC telefonları gibi markalarla oldukça eski. İşte tam liste

- Samsung Galaxy S2

- Sony Xperia Z

- Motorola Xoom

- HTC Desire HD

- LG Optimus 2X

- HTC Sensation

- Nexus 7

- HTC One

- Sony Ericsson Xperia Arc3

WhatsApp'ın verdiği son tarih

Bu telefonları desteklemek için 24 Ekim. Bundan sonra, bir Android'e ihtiyacınız olacak
mesajlaşma uygulamasını kullanmak için 5.0 veya üzeri sürüme sahip bir telefon kullanmak zorunda kalacaksınız.. Benzer şekilde, iPhone kullanıcıları için iOS 12 veya sonraki sürümleri yüklemiş olmaları gerekecek.