Broadcom, VMware satın almak için görüşüyor ancak yakın bir anlaşma yok

Broadcom, VMware satın almak için görüşüyor ancak yakın bir anlaşma yok

Bir Reuters raporuna göre Broadcom, sanallaştırma şirketi VMware'i satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Kaynaklar, görüşmelerin devam ettiğini ancak bir anlaşmanın yakın olmadığını ve şartların hala bilinmediğini söyledi. Enflasyonun dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri vurduğu ve düşük kazançların bir sonucu olarak hisse senedi fiyatlarının düştüğü bu tür satın almalar yalnızca daha yaygın hale gelecek.

Birçok satın alma, tekel karşıtı kuruluşların incelemesine giriyor. Devam ederse bu satın almanın gerçekleşmesi pek olası değil. Broadcom'un ana odak noktası yarı iletkenler, ancak VMware bu işte değil, bu nedenle satın alma tekelci olmamalıdır.

Broadcom, daha önce CA Technologies'i 18,9 milyar dolara ve Symantec'in güvenlik bölümünü 10.7 milyar dolara satın alarak yarı iletkenlerden uzaklaştı. Ne Broadcom ne de VMware, medyaya konuyla ilgili yorum yapmadı.

Reuters'e göre, VMware'in ikinci en büyük yatırımcısı Silver Lake. Bu firma geçmişte Broadcom'a da yatırım yaptı. VMware'in en büyük yatırımcısı, adaşı bilgisayarlarıyla ünlü Michael Dell'dir - şirkette %40 hisseye sahiptir.