BMW Yeni Arabaları Geçici Olarak Apple CarPlay Olmadan Gönderiyor

BMW Yeni Arabaları Geçici Olarak Apple CarPlay Olmadan Gönderiyor

BMW, otomobil üreticisinin çip tedarikçisini değiştirmesi nedeniyle (Automotive News Europe aracılığıyla) geçici olarak Apple CarPlay ve Android Auto işlevi olmayan yeni otomobiller gönderiyor.

Bu yıl üretilen birçok BMW'de yerleşik olarak bulunan yeni çipler, Apple "CarPlay" ve Android Auto'yu çalıştırabilmek için güncellenmiş yazılım gerektiriyor. Bayiler, "CarPlay" olmadan yeni bir araba alan BMW müşterilerinin, "en geç Haziran ayının sonuna kadar" işlevselliği etkinleştirecek kablosuz bir güncellemeyi beklemelerini istiyor.

Kaç tane BMW modelinin etkilendiği belli değil, ancak ABD, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık ve Fransa'daki çok sayıda müşteri, yeni araçlarının "CarPlay" olmadan teslim edildiğini çevrimiçi olarak yayınladı. Etkilenen modeller, teknik özelliklerinde "6P1" kodunu içerir.

Bazı BMW sahipleri geçici bir süre için ‌CarPlay‌ işlevini kaçırmak zorunda kalacak olsa da, BMW, ikinci yarıda bileşen eksikliklerini azaltabilecek küresel talaş kıtlığının devam eden etkisinin ortasında uzun vadede tedarik zincirini güçlendirmek için talaş tedarikçilerini değiştiriyor Yılın.

BMW, Dijital Anahtar, Ultra Geniş Bant Dijital Anahtar Plus ve zengin özelliklere sahip çift ekranlı kablosuz CarPlay deneyimi desteğiyle Apple ekosistemiyle en entegre deneyimlerden birini sunar. BMW, CarPlay'i yalnızca 2016'da sunmaya başladı ve olumsuz geri bildirimlerin ardından abonelikten çıkmadan önce, erişim için yıllık 80 ABD doları ücret talep ettiği için ateş altında kaldı.