Bir USB-C iPhone, Lightning for Apple'dan daha geniş bir hareketin parçası olabilir

Bir USB-C iPhone, Lightning for Apple'dan daha geniş bir hareketin parçası olabilir

Analist Ming-Chi Kuo, şirketin USB-C aksesuarları geliştirdiğini söylüyor.

Apple, tescilli Lightning limanından, hafta başındaki raporlarda başlangıçta önerilenden daha geniş bir hamle planlıyor olabilir. Analist Ming-Chi Kuo'ya göre şirket, USB-C üzerinden şarj olan AirPod'ların yanı sıra fare ve klavye çevre birimleri de dahil olmak üzere aksesuarlar üzerinde çalışıyor.


Kuo, 11 Mayıs'ta yayınladığı bir tweet'e yanıt olarak tahmini paylaştı. Daha önceki mesajında, Apple'ın iPhone'u 2023'ün ikinci yarısına kadar daha evrensel bağlantı noktası standardına sahip olacak şekilde yeniden tasarlayacağını söyledi. Bloomberg daha sonra Kuo'nun tahminini destekledi.

Apple'ın aksesuarlarını tam olarak ne zaman USB-C'ye taşıyabileceği belirsiz. Kuo, yalnızca geçişin "öngörülebilir gelecekte" olacağını söyledi. Bloomberg'in Cuma günü yayınladığı rapora göre Apple, en erken gelecek yıla kadar bir USB-C iPhone piyasaya sürmeyecek. Şirketin taşımayı bir kerede tamamlaması en mantıklısı olur, ancak işleri bu şekilde yapacağının garantisi yok.

Potansiyel bir USB-C iPhone'da olduğu gibi, Apple'ın aksesuarlarını Lightning'den uzaklaştırma motivasyonu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmaktan çok düzenleyici incelemelerden kaçınmakla ilgili olabilir. Avrupa Birliği, elektronik atığı azaltmak amacıyla evrensel bir şarj bağlantı noktası için yıllarını harcadı ve geçen ay tüm küçük ve orta ölçekli elektronik cihazlarda USB-C'yi zorunlu kılmaya bir adım daha yaklaştı.