Bir Sızıntı, Instagram'ın İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalıştığını Doğruladı

Bir Sızıntı, Instagram'ın İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalıştığını Doğruladı

Popüler resim paylaşım platformu Instagram, şu anda çevrimiçi olarak en çok kullanılan dördüncü sosyal platformdur. Facebook, YouTube ve WhatsApp, sosyal medya devini az farkla geride bıraktı ve görünüşe göre ilk sıraya gözlerini kilitlediler.

2010'daki başlangıcından bu yana, platform 2022 itibariyle aylık ortalama bir milyar aktif kullanıcı topladı. İçerik oluşturucuların platforma katılması ve hatta bazılarının onu birincil gelir kaynağı olarak kullanması şaşırtıcı değil. Platformda 500.000'den fazla etkileyici var. Yaklaşık 500+ milyon kullanıcı hikayelerini izliyor ve her hareketini aktif olarak takip ediyor. İçerik oluşturucuları platformda barındırmak için Instagram, şimdi özellikle bir etkileyicinin ihtiyaçlarına yönelik güncellemeler sunuyor.

En ünlü içerik oluşturucu işaretlerinden biri, profillerine eşlik eden mavi onay işaretidir. Doğrulanmış onaylar, hayran sayfalarından herhangi birini değil de içerik oluşturucunun sayfasını takip etmeye çalışıyorsanız çok yardımcı olabilir. Özelliğin kullanıma sunulmasından bu yana, mavi tik barındırmayan bir influencer profiline pek rastlamayacaksınız! Etkileyici hesaplar, platform kullanıcıları arasında son derece popülerdir ve bu, ortalama bir etkileyicinin 5000 ila 20.000 takipçiye sahip olabileceği gerçeğiyle ifade edilebilir. Onları bir milyardan fazla takipçisi olan ünlülerle karşılaştırırsanız, bu çok büyük bir sayı gibi görünmeyebilir. Hesabınız doğrulanmadıkça bu özelliğin size hiçbir faydası olmaz; ancak içerik oluşturucular ve etkileyiciler için oldukça değerli olabilir!

En sevdiğiniz içerik oluşturucuyu kaç kez aramayı denediniz? Utangaç olma. Hepimiz en sevdiğimiz ünlülerin DM'lerine girip şansımızı denemekten suçluyuz. Zaman zaman onlara ulaşıyor olsak da, gerçek onların tarafında tam tersi. 20.000 takipçisinin her gün sürekli olarak onları aradığını ve onlara ulaştığını hayal edin. Influencer, takipçileriyle sık sık etkileşime girebilse de, her gün bu kadar ezici bir bildirim yüküyle uğraşmak oldukça yorucu olabilir. Instagram geliyor ve platformundaki tüm etkileyiciler ve içerik oluşturucular için iyi haberler taşıyor.

Twitter kullanıcısı Alessandro Paluzzi veya daha yaygın olarak kullanıcı adı @alex193a olarak bilinir, bu özelliği bildiren birkaç kişiden ilkidir. Ona göre Instagram, şimdi doğrulanmış kullanıcıların hangi kullanıcıların kendilerini arayabileceğini seçmelerine izin veren bir özellik sunmak için çalışıyor! Bu özellik, önemli bir takipçi kitlesine sahip kişiler için oldukça kullanışlıdır. Çağrı listelerini belirli kişilerle sınırlandırdıktan sonra, gereksiz bildirimlerle artık rahatsız olmayacaklar. Bu özellik, ayarları ziyaret edip açarak kolayca etkinleştirilebilir. Ancak, özelliğin işleyişi hala bilinmiyor ve kaç tane doğrulanmış hesabın buna erişimi olduğu belli değil. Twitter'da @anzerayoob kullanıcı adını kullanan başka bir kullanıcı olan Anzer Ayoob, aynı konuya yanıt vererek, doğrulanmasına rağmen özelliğe erişimlerinin olmadığını söyledi. Ancak orijinal tweeter Alessandro Paluzzi, yorumlarına bunun bir sızıntı olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Orijinal tweeter tarafından yayınlanan ekran görüntüleri umut verici görünüyor. Yine de, platformun kendisinden resmi bir güncelleme gelene kadar hiçbir şey kesin olarak söylenemez. Sızıntının alfa/beta testindeki özellik olduğunu ve yakında tüm dünyadaki Instagram'daki içerik oluşturuculara sunulacağını umabilirsiniz.