Bir Instagram Hikayeleri güncellemesi, aşırı gönderilerin görünürlüğünü sınırlar

Bir Instagram Hikayeleri güncellemesi, aşırı gönderilerin görünürlüğünü sınırlar

Instagram, imza Hikayeleri özelliğinde sessizce değişiklikler yapmaya başladı. Sınırlı sayıda kullanıcı, aşırı gönderilerin görünürlüğünü azaltan yeni Hikayeler düzeniyle zaten karşılaştı.

Bu noktada Instagram kültürel bir fenomen haline geldi. Sosyal medya platformu, insanların etkileşim biçiminde devrim yarattı ve nasıl bağlantıda kaldığımıza dair yeni bir felsefe geliştirdi.

Yıllar içinde Instagram'ın en belirleyici yönlerinden biri Instagram Hikayeleri olmuştur. Bu özellik oldukça basittir - kullanıcıların yalnızca 24 saat boyunca görülebilen ve ardından kaybolan gönderileri paylaşmasına olanak tanır.

Genellikle, Akışta özel bir gönderiyi garanti etmeyen içerik genellikle bir Hikaye aracılığıyla paylaşılır. Şu anda, kullanıcılar aynı anda 100'e kadar Hikaye paylaşabilir. Bu sayı muhtemelen aynı kalacak olsa da, Instagram artık özel Hikayeler Çubuğu aracılığıyla doğrudan görünürlük alacak Hikayelerin sayısını sınırlandırıyor.

Normalde, kullanıcılar otomatik olarak bir sonraki kullanıcıya geçene kadar takip ettikleri hesaplar tarafından paylaşılan tüm Hikayeleri görüntüleyebilir ve dokunabilir. Bu en yeni değişiklikle, kullanıcılar takip ettikleri bir sonraki hesaba geçmeden önce yalnızca en fazla 3 Hikaye görecekler.

Kullanıcılar belirli bir hesabın tüm Hikayelerini görme seçeneğine sahip olacaklar, ancak bunun için özel bir "Tümünü Göster" düğmesine dokunulması gerekecek ve bu daha sonra ilk üçün ötesindeki gönderileri gösterecek.

Bunun etkileri oldukça açıktır. Bu, kullanıcıların tek bir spam içerikli hesapta çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadan takip ettikleri hesapların Instagram Hikayelerine hızlıca göz atmalarına olanak tanır.

İçerik oluşturucuların Instagram'ı nasıl kullandığı düşünüldüğünde bir sorun ortaya çıkıyor. Bir grup olarak, içeriklerini tanıtmak ve gelir elde etmek için (bazen çok sayıda) Hikayeye güvenirler.

Şimdilik, Öykü düzeni güncellemesinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir zaman çizelgesi yok. Bazı ince ayarların uygulanması teorik olarak hala mümkündür.

Değişiklik toplu olarak yayınlanırsa, herkesin Instagram Hikayelerini nasıl algıladığı üzerinde bir etkisi olması gerekir. Kullanıcılar, üç gönderisinden en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını dikkatlice düşünmek zorunda kalacaklar.