Bing'de Aranan En Popüler Terimi Öğrenince Saşıracaksınız

Bing'de Aranan En Popüler Terimi Öğrenince Saşıracaksınız

Microsoft'un arama motoru Bing'de en çok aranan kelime Google oldu. İşte Detaylar..

2018 yazında Avrupa Komisyonu, cihazlarına Android yüklemek isteyen telefon üreticilerini bu telefonlara Google'ın arama motorunu ve tarayıcısını dahil etmeye zorladığı için Google'a 5 milyar dolar para cezası verdi. Başka bir deyişle, Google bu şirketlere Android'in Google sürümünü (sonuçta açık kaynaklı) istiyorlarsa bu telefonlara Google Arama ve Chrome Tarayıcıyı önceden yüklemeleri gerektiğini söylüyordu.

Avrupa Komisyonu da işaret etti.

Google, üreticilere telefonlarına Google Arama dışında başka bir arama motoru yüklememeleri için para ödüyordu ve Android'in onaylanmamış sürümlerine sahip telefonların satılmasına izin vermiyordu. AK, bu kısıtlamaların rekabete aykırı olduğunu düşündü ve büyük para cezasının Google'ın yaptığı şeyin ciddiyetini anlamasına yardımcı olacağını umdu.

Büyük para cezası açıklanmadan önce AB, Google'ı kıtadaki Android kullanıcılarına, cihazları için üçüncü taraf arama motorları ve tarayıcıları seçmelerine izin verecek iki bildirim göndermeye zorladı. Bloomberg'e göre, arama devi 5 milyar dolarlık cezayı ve 2018 antitröst emrinin kayıtlardan kaldırılmasını istiyor. Bunu yaparken, son derece ironik olmasa da ilginç bir bilgi parçasını ortaya çıkardı.

Google avukatı Alfonso Lamadrid, Salı günü Lüksemburg'daki AB Genel Mahkemesi'ne "Bing'de en yaygın arama sorgusunun açık ara Google olduğunu gösteren kanıtlar sunduk" dedi. Bing, Microsoft'un arama motorudur ve avukat, Google Arama'nın rekabetten ne kadar popüler ve daha yaygın olarak kullanıldığına dikkat çekmeye çalışıyordu.

Lamarid, AB Genel Mahkemesi'ne "İnsanlar Google'ı mecbur oldukları için değil, tercih ettikleri için kullanıyorlar. Google'ın genel aramadaki pazar payı, kullanıcıların %95'inin Google'ı rakip aramaya tercih ettiğini gösteren tüketici anketleriyle tutarlı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler