Bilgisayar Korsanları, Kimlik Bilgilerini Toplama İçin Meşru Adobe E-postalarını Kullanıyor

Bilgisayar Korsanları, Kimlik Bilgilerini Toplama İçin Meşru Adobe E-postalarını Kullanıyor

Bilgisayar korsanları, yeni bir yöntemle kullanıcıların bilgilerini topluyor. İşte detaylar..

Kimlik bilgilerinin toplanması gerçekten tehlikeli bir olaydır, çünkü bu, potansiyel olarak gizli tutmak isteyeceğiniz oturum açma bilgileri gibi diğer gerçekten hassas bilgiler arasında finansal verilerinizi kaybetmenize neden olabilecek türden bir uygulamadır. . Bilgisayar korsanları genellikle e-posta yoluyla gönderilen bağlantıları, kullanıcıları kendilerine tıklamaya ikna etmek için kullanır ve ardından kimlik bilgileri toplanır.

Çoğu insan, aşina olmadığı kişiler tarafından gönderilen bağlantılara tıklamaması gerektiğini bilir. Aslında, ATP koruması, bu kimlik avı e-postalarının çoğu zaman ilk etapta gelen kutunuza bile ulaşmamasını sağlar. Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çekildikten sonra, bilgisayar korsanlarının, Avanan tarafından bildirildiği gibi, insanların sistemlerine girmeye ve kimlik bilgilerini toplamaya çalışmak için artık resmi Adobe e-postalarını kullandıklarını belirtmek önemlidir.

bilgisayar-korsanlari-kimlik-bilgilerini-toplama-icin-mesru-adobe-e-postalarini-kullaniyor.png

Bunu, Adobe Cloud Suite ile bir hesap oluşturarak ve bu hesap üzerinden PDF'leri içeren e-postalar göndererek yaparlar. Bu PDF, kimlik bilgilerini toplayacak bir sayfaya bağlantı içerecek ve e-postanın Adobe Cloud Suite aracılığıyla gönderilmesi, e-postanın, e-posta sağlayıcınız tarafından büyük olasılıkla güvenilir bir gönderici olarak kabul edileceğinden, uyguladığınız tüm korumaları atlamanıza yardımcı olacaktır. bu sizi yanlış bir güvenlik duygusuna da kaptırabilir.

Bu sadece e-posta yoluyla aldığınız bağlantılara tıklamanın ne kadar riskli olduğunu gösteriyor. Resmi bir kanaldan bir e-posta almış olsanız bile, o bağlantıya tıklamadan önce gerçekten dikkatli olmanız ve her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınması en iyisi olacaktır. Ayrıca, bağlantıyı tıklatırsanız, girdiğiniz bilgilerin güvende kalmasını sağlamak için birkaç kontrol gerçekleştirin.