Baby Shark YouTube'da En Çok İzlenen Video Oldu

Baby Shark YouTube'da En Çok İzlenen Video Oldu

Baby Shark 10 milyar izlenme ile youTube'da en çok izlenen video oldu!

YouTube'un en çok izlenen videosu Baby Shark, bir rekora daha imza attı. Dünyanın dört bir yanında çocuklar tarafından sevilen viral video, YouTube'da 10 milyar izlenmeyi aşan ilk video oldu.

Baby Shark, 10 Milyar İzlenen İlk YouTube Videosu

Baby Shark bu hafta 10 milyar dönüm noktasını geçti. 18 Haziran 2016'da yayınlanan video, bu makalenin yazıldığı sırada 10.014.416.671 kez izlendi. Özellikle, Baby Shark, 7 milyar görüntüleme ile Kasım 2020'de en çok izlenen YouTube videosu oldu.

Bu olayı kutlamak için şarkının arkasındaki şirket Pinkfong, herkesi Baby Shark dans anlarını onlarla paylaşmaya çağırıyor. Şarkıyı daha önce dinlemediyseniz aşağıdan izleyebilirsiniz:

Pinkfong Co'nun CEO'su Min-seok Kim yaptığı açıklamada, "Sevgili Baby Shark bir başka kayda değer kilometre taşını kaydettiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. Baby Shark'ın dünyanın dört bir yanındaki insanları nasıl birbirine bağladığına tanık olmak gerçekten anlamlı bir yolculuktu ve Baby Shark'ın her yerde daha da fazla hayrana benzersiz deneyimler getirecek diğer maceralarını tanıtmak için sabırsızlanıyoruz."

Baby Shark, 10 milyar izlenmeye ulaşmasına rağmen YouTube'da en çok beğenilen video değil. Bu pozisyon hala Luis Fonsi'nin Despacito müzik videosu tarafından tutuluyor. Despacito 47 milyon beğeniye sahipken, Baby Shark şu anda 33 milyon beğeniye sahip. Despacito, aynı zamanda 7.7 milyar görüntüleme ile en çok izlenen ikinci YouTube videosu.

YouTube'un, kurucunun bile aynı fikirde olmadığı beğenmeme düğmesini kaldırma konusundaki tartışmalı kararı sayesinde, Baby Shark'ın ne kadar beğenmediğini asla bilemeyeceğiz.