Asus ROG Phone 6D ve ROG Phone 6D Ultimate Oyun Telefonları Piyasaya Sürüldü

Asus ROG Phone 6D ve ROG Phone 6D Ultimate Oyun Telefonları Piyasaya Sürüldü

Asus, piyasadaki ROG Phone 6 serisine, oyun ve diğer kullanım durumları için size ek güç sağlayan iki yeni varyant ekledi.

Asus ROG Phone, ROG Phone 6D ve 6D Ultimate oyun akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesiyle bu hafta yeni bir seriye kavuşuyor. Asus bu cihazlara amiral gemisi MediaTek Dimensity yonga seti ile güç veriyor, bu da özellikle en yeni Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini seçmeyerek markadan cesur bir çağrı.

Oyun serisi yeni donanımla bu yeni eklemeleri görürken, diğer özellikler yılın başlarında çıkan ROG Phone 6'dan alındı.

Asus ROG Phone 6D ve ROG Phone 6D Ultimate Fiyatları

Asus ROG Phone 6D 799 pound karşılığında piyasaya sürüldü ve ROG Phone 6D Ultimate size 1199 pound'a mal olacak. Kullanılabilirlik detayları şimdilik sınırlıdır.

Asus ROG Phone 6D ve ROG Phone 6D Ultimate Özellikleri

Dediğimiz gibi, Asus yeni ROG Phone 6 modelleri için özellikleri çok fazla değiştirmiyor. Her iki akıllı telefon da 165Hz yenileme hızı ve 720Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip 678 inç Full-HD+ özel AMOLED ekranla geliyor. Her iki telefon da Corning Gorilla Glass Victus korumalı 2.5D kavisli cama sahip.

Asus bu iki cihaza güç vermek için yeni MediaTek Dimensity 9000+ yonga setini kullanıyor. ROG Phone 6D ve 6D Ultimate sırasıyla 16GB RAM + 256GB ve 16GB + 512GB dahili depolama alanına sahip.

Akıllı telefonlar ayrıca şirketin sıcaklıkları 10 santigrat dereceye kadar düşürdüğünü iddia ettiği Asus soğutma sistemi ile birlikte geliyor. ROG Phone 6D serisi, 65W hızlı şarj desteğine sahip 6.000mAh pil ile birlikte geliyor.

ROG Phone 6D Ultimate ile yapılan en büyük yükseltme, telefonun arkasında yer alan bir AeroActive Portal ile eşleştirilmesidir. Asus, bu ünite ile ROG Phone 6D Ultimate'in daha önce hiç olmadığı kadar sürdürülebilir performans sağlayan daha iyi bir soğutma mekanizmasına sahip olduğunu iddia ediyor. AeroActive Cooler 6 piyasada ayrıca 89 pound (yaklaşık 8,000 Rs) karşılığında satışa sunulacak.

Bu iki telefondaki kamera kurulumu da aynıdır. Birincil 50 megapiksel Sony IMX766 ana sensör, 13 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 5 megapiksel makro lens ile elde edersiniz. Ön tarafta ise 12 megapiksellik bir kamera bulunuyor.