Aston Martin Vantage GT3 yarış arabası tanıtıldı

Aston Martin Vantage GT3 yarış arabası tanıtıldı

Aston Martin Vantage'ı gördük ve artık pist için özel olarak tasarlanan Aston Martin Vantage GT3'e de sahibiz, otomobil üreticisi ayrıca yeni AMR24 Formula 1'i de tanıttı.

Vantage GT3, yeni üretim modelinin üstün niteliklerini alıyor ve onu, 2012 ile 2023 yılları arasında 52 sınıf galibiyeti ve 11 dünya şampiyonluğu elde ederek Aston Martin'in ünlü motor sporları tarihinde yeni bir sayfa yazacak, müthiş bir yeni GT yarışçısına dönüştürüyor. Ultra başarılı Vantage GTE.

Aston Martin İcra Kurulu Başkanı Lawrence Stroll şunları söyledi: “Bu üç kardeş, hızlı bir şekilde DNA'mıza yeni bir dinamizm katıyor. Yeni Vantage ve Vantage GT3 yarış otomobilini Silverstone'da tanıttığımız AMR24 Formula 1 yarış aracıyla aynı gün eş zamanlı olarak ortaya çıkarmak, F1'de lider bir güç olma ve dünyanın en iyi ve en heyecan verici spor otomobillerini yaratma tutkumuzu gösteriyor.

"Bugünkü yüksek performans kutlaması aynı zamanda yol ve yarış programlarımız arasında gelişen ilişkiyi de vurguluyor; Aston Martin Lagonda artık Formula 1'de oluşturulan ve Aston Martin Performans Teknolojileri aracılığıyla toplanan olağanüstü mühendislik yeteneği, deneyim ve bilgi havuzundan yararlanıyor.

Aston Martin'de sergilenen yeni Aston Martin Vantage GT3 yarış arabası hakkında daha fazla ayrıntıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.