Artık iPhone ve iPad'de Face ID veya Touch ID Kullanarak Chrome Sekmelerinizi Kilitleyebilirsiniz

Artık iPhone ve iPad'de Face ID veya Touch ID Kullanarak Chrome Sekmelerinizi Kilitleyebilirsiniz

Bildiğiniz üzere iPhone'lar için iOS 14.7 güncellemesi resmi olarak Apple tarafından yayınlandı. Bu yeni güncelleme ile birlikte artık iPhone ve iPad'inizde Face ID veya Touch ID kullanarak Chrome sekmelerinizi kilitleyebilirsiniz. Özellik şimdi Chrome 92 ile herkese sunuluyor.

Chrome 92 Artık iPhone ve iPad için Kullanılabilir

Bu özellik şu anda Gizli sekmelerle sınırlıdır. Bu özelliği etkinleştirmek aslında oldukça basittir. Chrome ayarlarınıza gidin, ardından Gizlilik altında Chrome özelliğini kapattığınızda Gizli Modu Kilitle sekmelerini etkinleştirin. Face ID'niz veya Touch ID'niz olsun, Gizli sekmelerinize erişmeniz gerekecektir.

Bu aslında çok kullanışlı küçük bir özellik ve herkesin kullanmayı düşünmesi gereken bir şey. Ancak bunun dışında artık Chrome'da tam sayfa ekran görüntüsü alma seçeneğiniz var. Sayfanın ekran görüntüsünü alın ve ardından ekran görüntüsü düzenleyicide Tam Sayfa seçeneğine dokunun. Temel olarak, Chrome artık tıpkı Safari gibi iOS ve iPadOS'un yerel tam sayfa ekran görüntüsü özelliğinden yararlanıyor.

iPhone Google Chrome

Chrome'un en son güncellemesi dünyanın her yerindeki herkesin kullanımına sunuluyor. Güncelleme için App Store'u kontrol ettiğinizden emin olun. Henüz yapmadıysanız, aşağıdaki bağlantıdan Chrome 92'yi indirebilirsiniz. Ücretsizdir ve harikadır.

Apple'ın yaklaşan bir güncellemede iOS ve iPadOS için Safari'de benzer bir özelliği uygulayıp uygulamayacağını görmek ilginç olurdu. Şimdiye kadar, iOS 15'te bile benzer bir şey yok.

Google Chrome'u buradan indirebilirsiniz.