Artık Google Lens Web'deki Google Görseller'de Kullanılacak

Artık Google Lens Web'deki Google Görseller'de Kullanılacak

Google Görsel Arama Web Sitesinde Google Lens, masaüstündeki ana arama aracı haline geldi. Zaten Android ve Chrome'un bir parçası haline geldi

Google Görseller'de farklı görseller aramada önemli bir yardımcı. Artık Google Görseller web sitesini (images.google.com) açtığınızda, normal arama ve sesli aramanın hemen üzerinde Google Lens'i görebileceksiniz.

Merak edenler için Google Lens, resim ve videoları kullanarak Google'da farklı şeyler arayabileceğiniz bir uygulamadır. Bu özellik, bir şeyi kelimelerle nasıl tanımlayacağınızı bilmediğinizde yardımcı olur.

Başlangıçta bu tür bir aramanın bir kamera düğmesi vardı, ancak şimdi alan Google Lens tarafından kaplandı. Bunu kullanarak, bir resmi web'in ortasındaki kutuya sürükleyebilir veya resim aramak için cihaz dosyalarınızı da açabilirsiniz. Bu yeniden tasarım, önceki ve en son Google Lens aramaları arasında büyük bir fark yarattı ve onu kullanarak istediğiniz görseli arayabilirsiniz.

Bunu kullanmanın başka bir yolu da resmin URL'sini yapıştırmaktır. Sizi doğrudan google lens ağına (lens.google.com) götürecektir.

Bunu kullanmak istemiyorsanız eski google görseller ağını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, arama çubuğunda istediğiniz görselleri aramak ve sizi mevcut tüm olası seçeneklere götürecektir. Görsel olarak benzer görüntüler de gözlerinizin önünde sunulacak. Google Lens, Google'ın en iyi eseridir ve Google'ın bunu yalnız bırakmadığını ve diğer araçlar gibi ona öncelik verdiğini görmek güzel.

Google Görseller'deki Google Lens bu yılın başında test ediliyordu ve resmi olarak web'in bir parçası olma zamanı gelmişti. Şimdi, birçok kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Tıpkı krom gibi, resimlere sağ tıklayabilirsiniz ve Google, Android, Google Fotoğraflar, menü ve paylaşım sayfasında resim arama seçeneğine sahip olursunuz.