Apple Yeni Patent Başvurusu Yaptı!

Apple Yeni Patent Başvurusu Yaptı!

Apple tamamen camdan bir iPhone patenti aldı. İşte detaylar..

Geçen hafta Apple, şimdiye kadarki en benzersiz görünen cihaz fikirlerinden birinin patentini aldı: tamamen camla kaplanmış bir iPhone. Ayrıntılı konsept altı teşhir alanına sahiptir; temel olarak, altı düz yüzeyinin her birinde görüntü gösterebilir.

Patenti Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylanan tuhaflık, Apple tarafından "Cam muhafazalı elektronik cihaz" olarak adlandırıldı.

Tüm niyet ve amaçlarla, eskizler, "cihazın" bir iPhone'un bir yinelemesi olduğunu ve bir dizi uygulama ile birlikte durum simgelerinin üstte olduğunu gösteriyor. Resimler ayrıca, ekranın iPhone'u sarabildiği ve net yüzeyler yerine tüm cihazda kesintisiz sonsuz bir ekran yanılsaması verdiği örnekleri de gösteriyor.

appledan-yeni-patent-basvurusu-geldi.webp

Apple, cam iPhone'un onarım için nasıl monte edilip demonte edilebileceğine dair bazı fikirler bile sundu. Ahize, iPhone'un üstünden veya altından "kapak" (patentte etiketlendiği gibi) çıkarılarak, cihaz bileşenlerinin kaymasına izin vererek potansiyel olarak parçalara ayrılabilir.

appledan-yeni-patent-basvurusu-geldi-001.webp

Tamamen camdan yapılmış bir iPhone'u tutmayı hayal etmek kesinlikle zor. Bileşen yerleştirme ve onarımının büyük lojistik zorlukları atlanabilse bile, böyle bir telefonu ana akım haline getirmenin son derece zor olmasının birçok nedeni var.

appledan-yeni-patent-basvurusu-geldi-002.webp

İlk endişe muhtemelen kayganlığı olacaktır. Altı yönlü ekranın herhangi bir bölümünü bir kılıfla gerçekten kaplamak istemezsiniz ve bir MacRumors yorumcusunun belirttiği gibi, muhtemelen "bir kalıp sabunun ergonomisine sahip olacaktır." Başka bir yorumcu, birinci sınıf Corning Gorilla Glass Victus ile bile, bu telefonun hala her şey kadar kırılgan olacağını ve en ufak bir beceriksizliği potansiyel olarak ölümcül hale getireceğini ekledi.

Diğer bir endişe de ağırlık olacaktır, çünkü her yönden cam, alüminyumdan kesinlikle daha ağır olacağından, cihazın düşme olasılığını daha da artıracaktır.

Bu cam telefon anlayışı aslında Apple için bir ilk değil, uzak bir ihtimal değil. Aslında, Patently Apple tarafından belirtildiği gibi, şirket sekiz yıldır çeşitli cihazların cam konseptlerinin patentini alıyor. Bununla birlikte, tamamen cam bir akıllı telefonun en ilginç yinelemesini keşfetmek ve böyle bir düzeneğin gelecekte bir gün gerçekten pazara girip giremeyeceğini merak etmek her zaman ilginçtir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.