Apple Watch Series, Rolex'ten Daha Çok Tercih Ediliyor!

Apple Watch Series, Rolex'ten Daha Çok Tercih Ediliyor!

Apple, Rolex ile olan rekabetinde öne geçti. ABD'de genç ve yüksek gelirli kişilerin Rolex'ten daha çok Apple Watch Series kullandığı ortaya çıktı. Akıllı saat satışlarında büyük artış yaşayan Apple, ABD genelinde büyük başarılar elde etti.

Apple, akıllı saatleriyle son yıllarda büyük devrim yarattı. iPhone telefonları da ilgi görüyor ancak pazar payını küçülttü. Apple Watch Series ise büyük sıçrama yaparak çeşitli istatistiklere göre Rolex saatlerini de geçti. Hali hazırda Rolex'in oldukça lüks saatler ürettiğini belirtelim. Buradaki kıyas miktardan ziyade belirli bir sınıfın hangi saati tercih ettiği üzerineydi. Apple ve Rolex arasındaki rekabete bakacak olursak, genç ve yüksek gelirli sınıfın önemli bir kısmı Rolex saat kullanıyordu. Oldukça sevilen bu saat markası, zamanla yerini Apple Watch Series'e bırakmışa benziyor. Çünkü son istatistikler Apple'ın yarışı önde götürdüğünü gösterdi. Rolex'in lüks ve klasik saat anlayışı artık geri de mi kalıyor? Son araştırmalar oldukça dikkat çekici sonuçlarla karşımıza çıktı.

Gençler Apple Watch Kullanıyor

ABD'de yaşayan yüksek gelirli gençlerin %86'sı Apple Watch Series'i tercih etmekte. Saat denildiğinde akla gelen birkaç markadan biri olan Rolex, bu yönde elde ettiği liderliği Apple'a kaptırmış oldu. Yani akıllı saatlerin klasik ve lüks saatlerin önüne geçtiği görüldü. Yüksek gelirli kişiler arasında da popüler hale gelmeye başladı. Bu gelişmenin yanı sıra akıllı saatlere olan ilgi de artıyor. ABD'deki iPhone kullanımı da beklentilerin üzerindeydi. Yapılan araştırma sonuçları açıklanınca 2021 yılı itibariyle ne kadar etkili bir marka olduğunu dünyaya duyurdu. ABD, pek çok teknolojik ürün için önemli bir pazar. Sahip olunan nüfusla beraber teknolojiye olan ilgi de fazla. Kişi başına milli gelirin de yüksek olduğu ülkeler arasında olması ABD'yi bir adım öne çıkarıyor.

rolex.jpg

iPhone Kullanım Oranı %88

ABD'de Apple'ın kullanım oranı %88 olarak açıklandı. Üstelik yaklaşık %22'si iPhone 12 kullanıyor. Yakın zamanda iPhone 13 satın almak isteyenlerin yüzdesi de %20'yi geçmiş vaziyette. Kısa süre önce yapılan ankete ve istatistiğe dayalı araştırmalar Apple'ın lehine sonuçlar verdi. Şirket, akıllı saat satışlarında tekel olma yoluna doğru gidiyor. Daha önce de telefon satışlarında Samsung ile ciddi bir rekabet içerisindeydi. Daha sonra diğer markaların da ortaya çıkmasıyla Apple'ın pazar payında biraz gerileme yaşandı. Ancak ABD'deki tahtı henüz sarsılmış değil. Dünya genelince ortaya çıkan markaların çok hızlı yayıldığını görüyoruz. Apple'a alternatif olarak piyasaya sürülen pek çok akıllı telefon modeli, sahip olduğu özelliklerle Apple'ın tahtını sallamaya çalışıyor. Ancak iPhone 13'teki yeni özellikler Apple'ı bir süre daha önde götürecektir. Önümüzdeki yıl iPhone 14'te ne gibi özellikleri bizleri bekliyor olacak göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler