Apple Sonunda iPhone'lara Periskop Lens Getirebilir Ama Sadece Bu Model İçin

Apple Sonunda iPhone'lara Periskop Lens Getirebilir Ama Sadece Bu Model İçin

Apple, iPhone'lar için premium yaklaşımını önümüzdeki yıllarda da sürdürecek ve bunu markadan görmek hiç de şaşırtıcı değil.

Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone modellerinden birinde periskop lensi sunması bekleniyordu, ancak henüz bunun gerçekleştiğini göremedik. Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, iPhone'lardaki yeni kamera teknolojisi için şaşırtıcı olmayan bir yaklaşım planlıyor.

Bu gönderide Kuo, Apple'ın periskop lensini iPhone'lara getireceğini, ancak yalnızca iPhone 15 serisiyle birlikte getireceğini iddia ediyor, bu nedenle iPhone 14 serisinin kamera teknolojisine sahip olmasını umanlar için Apple biraz daha beklemenizi istiyor.

Kuo ayrıca Apple'ın iPhone 15 Pro Max sürümünde periskop lensi sunacağını öne sürüyor, bu da insanların teknolojiyi bir iPhone'da kullanmak için en yüksek parayı harcaması gerektiği anlamına geliyor. Analiste göre Apple, 12 megapiksel çözünürlüklü bir kamera için 1/3 inç sensör kullanacak ve f/2.8 diyafram açıklığı, sensör kaydırma sabitlemesi ve 6x'e kadar optik yakınlaştırma sunacak.

Apple'ın son stratejisine göre periskop lenslerin Pro Max sürümüne özel olacağını duymak bizi pek şaşırtmadı.

Periskop lensi, Oppo, Vivo ve birkaç tane daha gibi Android akıllı telefon markaları tarafından benimsendi. Ancak o zaman bile, bu lenslerin fiyatlarının henüz düşmediği konusunda hemfikir olmak gerekir, bu nedenle markalar bunları yalnızca üst düzey modellere dahil etmek zorunda kalır. Dolayısıyla, Kuo'nun iddia ettiği gibi Apple'ın kararı için güçlü bir gerekçesi olabilir.

Bu, üst düzey iPhone modelinin, dizideki diğerlerinin alamadığı ekstra özelliklere sahip olduğu ilk sefer olmayacak. Apple'ın hem Pro hem de Pro Max'i aynı kaide üzerinde değerlendireceği varsayılabilirdi, ancak Kuo aksini ima ediyor.

Sonuçta, raporlar Apple'ın bu yıl yalnızca iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max sürümlerinde yeni A16 Bionic yonga setini sunacağını ve normal iPhone 14 ve 14 Max modelleri için A15 Bionic'i koruyacağını gösteriyor. Yeni bir kamera seti ile gelecek olan yeni iPhone'lara ilk bakışımıza sadece birkaç ay kaldı.